Четвер, 22 березня 2007 12:32

Верховна Рада: розміщення ПРО у Чехії і Польщі загрожує Україні

Верховна Рада висловила занепокоєння планами США розмістити на територіях сусідніх з Україною державах елементи протиракетної оборони. Про це йдеться в проекті постанови, ухваленому за основу 243-ма голосами із 374, зареєстрованих у залі.

В проекті постанови ВР говориться, що розміщення елементів ПРО у Чехії і Польщі загрожує національній безпеці України.

Депутати посилаються на висновки фахівців, відповідно до яких, в разі застосування будь-якою стороною ракетної зброї і засобів її знищення не виключено можливості завдання шкоди населенню України, важливим об"єктам народного господарства, включаючи атомні електростанції.

В проекті постанови також планується врахувати те, що рішення про розміщення елементів ПРО викликало масові протести населення Польщі і Чехії, інших європейських держав, а також рішуче негативну реакцію Росії.

Парламент планує доручити Кабінету Міністрів довести позицію України до Ради безпеки ООН, ОБСЄ та уряду інших держав.

Водночас соціалісти і Партія регіонів запропонували в цілому ухвалити цю постанову на наступному пленарному тижні, після її вивчення профільними комітетами, пише УНІАН.


Зараз ви читаєте новину «Верховна Рада: розміщення ПРО у Чехії і Польщі загрожує Україні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі