Президент Венеційської комісії Джанні Букіккіо заявив про нагальну необхідність створити в Україні Етичну раду при Вищій раді правосуддя.
Про це повідомила "Європейська правда"
"Судова реформа була в центрі мого недавнього плідного обміну думками з президентом України Володимиром Зеленським.
Ця реформа має вирішальне значення для майбутнього країни, вона викликає дуже великі очікування в українському суспільстві", - заявив Букіккіо.
Він позитивно оцінив ухвалення закону, який дозволить відновити роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів, "яка повинна якомога швидше приступити до заповнення численних суддівських вакансій".
"Ще одна важлива частина цієї реформи - створення Етичної ради.
Міжнародні партнери України вже висунули своїх кандидатів. Зараз настійно необхідно, щоб Рада суддів України без подальших затримок провела свої призначення, які необхідні для проведення реформи", - заявив президент Венеційської комісії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Активісти хочуть їхати "в гості" до голови Ради суддів і Верховного суду
Всі зацікавлені органи повинні утримуватися від будь-яких заходів, дій, бездіяльності або процедур, що призводять до затримки створення Етичної ради, сказав Букіккіо.
"Відповідальність за проведення судової реформи лежить на всіх.
Я впевнений, що українські судді розуміють, що ця реформа необхідна не тільки для репутації та авторитету української судової системи, а й для України в цілому і для всіх українських громадян. Я закликаю їх взяти на себе відповідальність і підтримати реформу", - додав глава комісії.
13 липня Верховна Рада ухвалила закон про відновлення роботи ВККС. Наступного дня - закон про порядок обрання на посади членів ВРП і діяльності дисциплінарних інспекторів.
Передбачається створення Етичної ради, яка перевірятиме членів і кандидатів до ВРП. Вона має складатися з трьох представників суддів і трьох міжнародних експертів.
Президент Володимир Зеленський підписав закони про реформування ВККС і ВРП 3 серпня.
13 вересня Рада суддів заблокувала судову реформу - запуск Етичної ради. Після цього Офіс президента зустрівся з послами країн G7 і ЄС.
РС вирішила, що документи до Етичної ради прийматимуть до 22 жовтня.
23 вересня посли G7 заявили, що спостерігають за судовою реформою в Україні із занепокоєнням і розчаруванням.
Коментарі