понеділок, 12 жовтня 2020 10:29

В уряді пропонують комісію для перегляду люстрації

В уряді пропонують комісію для перегляду люстрації
Валерія Коломієць нагадала про Європейський суд і Венеціанську комісію. Фото: Facebook

Для перегляду справ чиновників, які підпадають під люстрацію, хочуть створити комісію. Про це сказала заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць.

"Ми пропонуємо створити незалежну від Мін'юсту і будь-якого іншого центрального органу влади комісію, в яку мають входити 3 особи, рекомендовані КМУ, і в тому числі троє представників громадськості, які будуть визначені на основі повністю відкритого відбору. Комісія має проводити перевірку, вести реєстр і переглядати справи конкретних осіб, які в ньому опинилися", - цитують заступницю міністра "Українські новини".

За словами урядовця, "Європейський суд чітко вказав, і Венеціанська комісія підтвердила, що має бути індивідуальний підхід".

"Питання не в тому, що людина обіймала посаду, а в тому, чи допомагала вона якимось чином узурпувати владу. Ми у своєму законопроєкті залишаємо фразу, що люстрації мають піддаватись саме ті люди, які допомагали узурповувати владу Януковичу", - сказала Валерія Коломієць.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Слуга" Дубінський на замовлення соратників Януковича писав фейки про Майдан

Комісія розглядатиме скарги осіб, які хочуть потрапити на певну посаду, розповіла урядовець.

"Це більше механізм для тих, хто навіть не намагався обіймати державні посади через те, що формально підпадає під дію цього закону, не оскаржував свого звільнення, а тепер хоче бути виключеним чи не бути включеним до Реєстру, і мати можливість зробити це у позасудовому порядку", - заявила заступниця міністра про законопроєкт.

На сьогоднішній момент люстрація – це дорого, тому що такі люди де-факто поновлюються через суди, заявила Валерія Коломієць.

"З 2015 року кожен люстрований може отримати від 1 млн до 2 млн гривень заробітної плати. І зараз майже ніхто в Європейський суд не йде, бо й українські суди їх поновлюють. В Європейському ж суді близько 150 скарг, а одна скарга – це близько 7 тис. євро з державного бюджету. Далі помножте самі. А ми прекрасно розуміємо, що з цим законопроєктом буде легше, бо там навіть виведена сума, яка може бути виплачена люстрованим чиновникам", - розповіла заступниця міністра і сказала, що йдеться про суму не більше 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або не більше різниці середнього заробітку на посаді і доходу особи за весь час вимушеного прогулу.

6 років тому, 9 жовтня 2014-го, п'ятий президент Петро Порошенко підписав Закон "Про очищення влади". Його ухвалили з метою відновлення довіри до влади.

2014-го після усунення від влади експрезидента Віктора Януковича внаслідок масових громадських протестів питання люстрації стало однією з вимог учасників Євромайдану.

Зараз ви читаєте новину «В уряді пропонують комісію для перегляду люстрації». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути