середа, 09 червня 2010 14:15

В Україні вирішується майбутнє Європи - Wall Street Journal

В Україні вирішується майбутнє Європи - Wall Street Journal

Через сто днів після обрання президентом Віктора Януковича Україну "переслідують дві примари". Перша - "злий дух оновленого авторитаризму", друга- "неспокійний привид імперської мрії Росії".

Про це написали на сторінках видання The Wall Street Journal кореспондент "Голосу Америки" Мирослава Гонгадзе і віце-президент Національного фонду розвитку демократії Надія Дюк.

Одна половина жителів України виступає за зближення з Росією, інша - проти. Результат цього протистояння, вважають автори, може визначити майбутнє Європи на роки вперед.

"Демократична і незалежна Україна "життєво необхідна" всьому регіону", - йдеться в статті

"Мільйони українських патріотів з похмурими передчуттями спостерігали за тим, як російські солдати крокували по київському Майдану - серцю "помаранчевої революції" - на святкуванні перемоги СРСР у Другій світовій війні", - пишуть Гонгадзе і Дюк.

"Кремлівські лідери ледь не щотижня зустрічаються з чиновниками уряду Януковича, наче Україна - нещодавно анексована провінція Росії", - говориться в статті.

Януковича тепло вітали в Брюсселі та Вашингтоні, однак він підтримав заперечення Росією факту Голодомору, продовжив оренду бази в Севастополі, відклав на невизначений термін вибори в місцеві органи влади і скасував комісію зі свободи слова. Його уряд скасував обов'язкові іспити з української мови у вузах та обговорював ідею відмови від обов'язкового українського дубляжу іноземних фільмів. Це спроби знизити статус державної мови України і її ідентичності на користь російськомовної культури, більш поблажливої до авторитаризму, вважають автори.

Журналісти пишуть, що наступною жертвою стала свобода української преси - головне досягнення "помаранчевої революції". Захід повинен побоюватися того, що Росія примусить Україну до об'єднання стратегічних галузей.

На думку авторів статті, ще не все втрачено, але українським демократичним силам потрібно допомогти.

"Фінансова допомога міжнародних інститутів, таких як МВФ і угода про свободу торгівлі з ЄС, повинні здійснюватися тільки за умови, що новий уряд пообіцяє провести серйозні соціально-економічні реформи, встановити верховенство закону і гарантувати свободу слова", - закликають авторки.

На їхню думку, підтримка української демократії - також кращий спосіб просування демократії в Росії.

Переклад: Gazeta.ua

Зараз ви читаєте новину «В Україні вирішується майбутнє Європи - Wall Street Journal». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

160

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути