П'ять років тому, 24 травня 2012-го, вечірнє засідання парламенту закінчилося бійкою. Депутати обговорювали законопроект Ківалова-Колесніченка, який передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.
Під час виступу народного депутата від Партії регіонів, автора цього законопроекту Вадима Колесніченка у Верховній Раді розпочалася бійка між представниками провладної більшості й опозиції
Опозиціонери зірвалися з місць і з гаслом "Банду геть!" прорвалися до президії. Її охороняли "регіонали" Петро Цюрко, Віктор Корж, Олег Царьов та сам Колесніченко.
Народний депутат від фракції "БЮТ-Батьківщина" Олександр Гудима та його колега від фракції "Наша України - Народна самооборона" Іван Стойко виштовхали Колесніченка з президії до ложі уряду і там почали бити. До них приєдналися ще кілька народних обранців. Вони розірвали на Колесніченку білу сорочку.
Колесніченко вдарив в обличчя депутата фракції "БЮТ-Батьківщина" Віктора Тарана. До крові побили депутата від БЮТ Миколу Петрука. Під час бійки також розірвали одяг "ругіоналу" Дмитру Шенцеву.
У грудні 2011 року Венеціанська комісія ухвалила висновок щодо мовного законопроекту. Там підняли питання можливої невідповідності цього закону Конституції України, яка визначає українську мову державною.
3 липня 2012 року Верховна Рада ухвалила ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики". 8 серпня тодішній президент Віктор Янукович його підписав. Закон набув чинності 10 серпня.
Після перемоги Революції гідності, 23 лютого 2014-го, парламент 232 голосами скасував мовний закон Ківалова-Колесніченка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Верховна Рада заборонила георгіївську стрічку
23 травня 2017 року Верховна Рада схвалила введення обов'язкової 75% частки української мови на телебаченні. Раніше парламент установив квоти на пісні українською мовою, а також українську мову ведення радіоефіру.
Коментарі
1