Ексклюзиви
вівторок, 16 травня 2017 17:09

Верховна Рада заборонила георгіївську стрічку в Україні

Автор: uapress.info
 

Парламент ухвалив закон про заборону виготовлення та пропаганди георгіївської стрічки.

Відповідний законопроект підтримали 238 народних депутатів.

  Результати голосування по фракціях
Результати голосування по фракціях

"Георгіївська стрічка стала символом окупаційної війни Російської Федерації проти України. Ці стрічки сьогодні носять ті, хто розв'язав війну проти України, щоденно стріляє у наших воїнів, вбиває жителів... Від Майдану і до сьогодні цей символ став символом російської агресії та елементом дестабілізації у країні", - сказав спікер Андрій Парубій перед винесенням питання на голосування.

"Пропоную проголосувати цей закон, щоб люди не втручалися в бійки, а викликали поліцію. Поліція складатиме адмінпротокол, суд його розглядатиме. Якщо будуть законні підстави, щоб особи, які використовують цю стрічку, платили штрафи до бюджету держави", - пояснив депутат з "Народного фронту" Антон Геращенко перед голосуванням.

Під крики "Ганьба" захищав символ сепаратистів нардеп від "Опозиційного блоку" Нестор Шуфрич.

"1941 року відновили георгіївську стрічку як гвардійську. А 1943 року Орден Слави отримав відповідні кольори як солдатський орден. Ми сьогодні відмовляємося від нашої слави, слави наших предків. Відмовляємося від історії. Отже, ви відмовляєтеся від майбутнього", - виголосив Шуфрич.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генералу розбили носа через "колорадські" стрічки

Георгіївська стрічка - символ сепаратизму і агресивної українофобії. Коли її одягають, демонструють, що за першої нагоди візьмуть до рук зброю проти української держави.

"Георгіївська стрічка - це символічна відповідь на помаранчеві стрічки під час Майдану. Це знак, який містить певний ідеологічний заряд. Символ кілька років впроваджували за колосальної медійної, політичної і фінансової підтримки", - розповів "Обозревателю" історик Андрій Холявка.

Зараз ви читаєте новину «Верховна Рада заборонила георгіївську стрічку в Україні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

18

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути