Про це сказано в його статті "Ці довгоочікувані вибори".
"Думаю, якщо нас і очікують наступні позачергові вибори, то їх спробують спровокувати й провести або наприкінці 2008 року, або відразу після президентських виборів 2010 року", - пише він.
Ківалов зазначає, що нові вибори Ради не можуть проводитися протягом року після обрання парламенту на позачергових виборах.
Тому, якщо вони й будуть призначені, то не раніше, ніж наприкінці вересня 2008 (30 вересня 2007 року вже пройшли позачергові вибору Ради).
"Ну, а через рік, не раніше, тобто наприкінці вересня 2008 року, особливо демократичні сили можуть і підштовхнути країну до нових виборів", - вважає він.
Представник ПР нагадує, що вибори, які пройшли 30 вересня, не були першими позачерговими в Україні - в 1994 році рішення про проведення таких виборів прийняли Президент Леонід Кучма й сам парламент.
Ківалов зазначає, що Рада стає повноважною після прийняття присяги не менше ніж 300 депутатами, після чого й починається відлік п"ятирічних повноважень новообраного парламенту.
"Якщо це (прийняття присяги депутатами Ради 6-го скликання) відбудеться в листопаді, то відповідно в останню неділю листопада 2012 року відбудуться вибори у Верховну Раду 7-го скликання. Це буде 25 листопада, якщо комусь цікаво", - підкреслив він.
Радник Президента Степан Гавриш допускає ймовірність одночасного проведення позачергових виборів Верховної Ради й Президента.
Блок "Наша Україна - Народна Самооборона" виступає проти проведення позачергових виборів Верховної Ради, але готовий взяти в них участь.
Раніше лідер Прогресивної соціалістичної партії Наталія Вітренко закликала депутатів Верховної Ради 6 скликання від Партії регіонів і Комуністичної партії не приймати присягу і йти на нові позачергові парламентські вибори.
У липні Президент Віктор Ющенко видав указ про проведення позачергових виборів Верховної Ради, пише Українська правда.
Коментарі