середа, 28 вересня 2011 09:34

В Європі жваво обговорюють справу Тимошенко

В Європі жваво обговорюють справу Тимошенко

Справа екс-прем'єра Юлії Тимошенко стала найбільш згадуваною у виступах депутатів Європарламенту під час обговорення майбутнього саміту Східного партнерства.

Практично всі політики, які виступали, так чи інакше згадали Україну у зв'язку зі справою Тимошенко, зазначаючи необхідність наявності демократії в цій країні для майбутніх взаємин з ЄС.

"Важливо, щоб ЄС використовував всі свої наявні інструменти - Угода про асоціацію, найбільшу економіку у світі (мається на увазі економіка ЄС), лібералізацію візового режиму, одночасно чітко позначаючи умови, які має бути виконано, якщо ви хочете більш тісного співробітництва", - заявив Гюннар Хокмарк.

Елмар Брок (група Народних демократів) у свою чергу зажадав від української сторони пояснення у зв'язку з проханням прокурора засудити Тимошенко на 7 років, яка існує "ще з часів Сталіна".

"Якщо до п'ятниці ми не отримаємо роз'яснення, то мені цікаво, як ми будемо на це реагувати, тому що я думаю, що нам потрібно досягти прогресу щодо зони вільної торгівлі", - зазначив він.

"Це і в наших інтересах, тому що ми хочемо його підписати. Але ми також повинні чітко позначити, що країна з європейською перспективою повинна мати мінімум демократії та верховенство права", - заявив політик.

Йому суперечив Крістіан Вігенін, який підкреслив, що стаття в кодексі, яка залишилася з часів Сталіна "тільки демонструє як багато реформ ще потрібно виконати". "Але також і Тимошенко провалила зміни до цього кодексу, коли у неї була така можливість", - сказав депутат.

Інший представник народників, депутат Яцек Царіуш-Вольський поставив запитання присутніх Верховному представнику ЄС Кетрін Ештон і європейському комісару Штефану Фюле: "Чи не виключаєте ви, що Янукович грає подвійну гру, проголошуючи європейський курс і в той же час саботує його в плані порушення демократії у справі Тимошенко. Він шантажує нас, що він повернеться до Росії, і він шантажує Росію, що повернеться до ЄС".

У зв'язку з цим політик висловив думку, що "ми повинні укласти Угоду про асоціацію до кінця польського головування, і потім відмовити в його ратифікації у випадку, якщо в Україні буде продовжуватися те ж саме".

Зараз ви читаєте новину «В Європі жваво обговорюють справу Тимошенко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути