Ексклюзиви
Четвер, 26 квітня 2007 19:18

Ющенко здивований, навіщо Янукович позичав 35 мільярдів ієн

Президент України Віктор Ющенко занепокоєний ситуацією із зовнішніми запозиченнями, здійсненими урядом України.

Про це йдеться у листі Ющенка до прем`єр-міністра Віктора Януковича.

Президент зазначає, що у 2006 році урядом проведено низку зовнішніх запозичень шляхом випуску облігацій зовнішньої державної позики. "Деякі запозичення, зокрема, у швейцарському франку та японській ієні, викликають занепокоєння, оскільки на сьогодні вони є неоптимальними, з огляду на те, що Національний банк України не має таких міжнародних валютних резервів та ці валюти майже не використовуються у зовнішньому торговельному обороті українських підприємств", – наголосив у листі глава держави.

Згідно з його словами, одержані кошти в сумі 35 мільярдів японських ієн не були конвертовані та використані і на сьогодні перебувають на рахунку уряду в Державному казначействі України. Витрати на обслуговування зазначеного запозичення нараховуються за ставкою 3,2% річних. Отже, вже на цей час збитки держави становлять близько 14 мільйони гривень, йдеться у листі.

З огляду на це, Ющенко просить прем`єр-міністра провести службове розслідування причин, що призвели до вказаних збитків, забезпечити в подальшому проведення урядом більш виваженої політики щодо здійснення зовнішніх запозичень, та надати інформацію стосовно здійснених з липня 2006 року по січень 2007 року зовнішніх запозичень.

Також глава держави просить надавати відповідну інформацію про кожне наступне здійснене урядом зовнішнє запозичення, пише УНІАН.
Зараз ви читаєте новину «Ющенко здивований, навіщо Янукович позичав 35 мільярдів ієн ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 34418
Голосування Чому саме зараз Петро Порошенко заговорив про вступ до НАТО?
  • Хоче підняти свій рейтинг, бо тема популярна у суспільстві
  • Відвертає увагу українців від реальних проблем в країні
  • Намагається таким чином заручитися підтримкою світу
  • Це просто чергова заява, яка не варта ніякої уваги
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути