Пʼятниця, 07 березня 2008 09:00

Ющенко розсекретив таємні директиви по переговорах з Росією

Ющенко розсекретив таємні директиви по переговорах з Росією
Президент України Віктор Ющенко рішенням від 6 березня ц.р. зняв гриф секретності "таємно" з указу від 26 лютого 2008 р. "Про затвердження Директив делегації України на переговори з Російською Федерацією з питань переходу на прямі схеми співробітництва у газовій сфері". Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Домовленості президентів Росії та України Володимира Путіна і Віктора Ющенка передбачають створення спільного підприємства для постачання в Україну середньоазійського газу у 2008 році за ціною $179,5 за 1000 кубометрів на українсько-російському кордоні

Про це йдеться в указі Ющенка про затвердження директив делегації України на переговори з Російською Федерацією з питань переходу на прямі схеми співробітництва у газовій сфері, з якого президент зняв гриф секретності "таємно".

Зокрема, в документі уряду доручено при проведенні газових переговорів "неухильно керуватися домовленостями", досягнутими між Ющенком і Путіним.

Згідно з ними, "Нафтогаз" та "Газпром" протягом 2008 року мають перейти "на прямі прозорі поставки газу без участі посередників "РосУкрЕнерго" і "УкрГазЕнерго".

Зокрема, передбачено, що "Нафтогаз" і "Газпром" при переході на прямі схеми співпраці в газовій сфері, "у разі необхідності, створюють спільне підприємство (СП-1) на паритетних засадах, яке буде постачати НАК "Нафтогаз України" не менше 50 млрд. кубометрів середньоазійського газу у 2008 році за ціною $179,5 за 1000 кубометрів на українсько-російському кордоні і в наступні роки – не менше 55 млрд. кубометрів газу за ціною, яка буде встановлюватись за домовленістю сторін".

Крім того, "у разі необхідності" "Нафтогаз" і "Газпром" можуть створити спільне підприємство (СП-2), яке, отримуючи середньоазійський газ від НАК "Нафтогаз України", буде займатися його реалізацією на території України в обсягах не більших від тих, які здійснювало підприємство ЗАТ "УкрГазЕнерго", - до 30 млрд. кубометрів газу за рік.

"Доля ВАТ "Газпром" в цьому підприємстві повинна становити не менше 25%, але не більше 50%", - йдеться у домовленостях.

При цьому у директивах Ющенко доручає українській делегації наполягати на тому, що доля ВАТ "Газпром" у новоствореному СП-2 повинна становити 25 %, які він мав опосередковано у підприємстві "УкрГазЕнерго" станом на 1 січня 2008 року.

Домовленості, якими слід керуватися кабміну при переговорах з російською стороною, передбачають припинення діяльності "РосУкрЕнерго", а також "перехід на прямі схеми співробітництва у газовій сфері повинні відбуватися у формі і в строки, що не перешкоджають постачанню на територію України середньоазійського газу і транзиту газу європейським споживачам".

"Виходити з того, що, у разі недосягнення домовленостей під час переговорів з російською стороною щодо переходу на прямі схеми співробітництва у газовій сфері відповідно до цих директив, главі делегації Кабінету Міністрів та главі делегації НАК "Нафтогаз України" необхідно отримати додаткові директиви для продовження переговорів", - сказано у документі, пише Українська правда.

Зараз ви читаєте новину «Ющенко розсекретив таємні директиви по переговорах з Росією». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20775
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода