понеділок, 20 листопада 2017 20:23

Україні теж варто створити "чорні списки" для поляків - експерт

Україні теж варто створити "чорні списки" для поляків - експерт
Шеремета з делегацією товариства "Надсяння" двома автобусами їхали у місто Ланцут на вшанування загиблих українських воїнів. На кордоні у нього відібрали паспорт. Керівник зміни повідомив, що Шереметі на рік заборонений в'їзд до Польщі і зони Шенгену. Фото: УНІАН

Поляки поводяться не як дружня країна, з якою у нас є спільний ворог і спільні інтереси, сказав Gazeta.ua експерт з міжнародної політики Олександр Хара.

"Можуть вписувати у той "чорний список" скільки заманеться людей. Це абсолютно контрпродуктивна річ. Ми можемо складати свої чорні списки. Щоб ситуація не виглядала так, наче Польща нас повчає, зробити це було б досить розумним кроком. А потім відкочуватися назад. Тобто для деескалації прибирати з цих списків певні прізвища.

В Україні немає антипольських настроїв. Немає політичних сил, які на цьому спекулюють. У Польщі ж при владі перебувають націоналісти. Використовують історію для мобілізації електорату. Це загострення відбувається на тлі майбутніх виборів у Польщі (у 2019 році в Польщі відбудуться наступні парламентські вибори. - Gazeta.ua).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В'ятрович прокоментував ситуацію з забороною в'їзду Шереметі

Польща є членом ЄС і має механізми, щоб втягнути в конфлікт Європу. Але для Польщі цей рік був доволі нелегким. Польський президент заявляв, що Україна з Бандерою не стане членом Євросоюзу. На що європейські політики відповіли, що зі своїм політичним курсом Польща може і не залишитися в ЄС. Польське суспільство розколоте. Багато поляків скаржаться, що іде згортання демократичних свобод і прав у політичному і медійному просторі. Навряд ЄС підтримає в цій ситуації Варшаву" — підсумував експерт.

Польські прикордонники 18 листопада не пустили в країну Святослава Шеремету- секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій.

Зараз ви читаєте новину «Україні теж варто створити "чорні списки" для поляків - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути