пʼятниця, 03 січня 2020 12:46

Українці розказали про своє ставлення до влади

Українці розказали про своє ставлення до влади
Як українці ставляться до влади. Фото: ТСН

Володимир Зеленський на посаді президента уже 7 місяців. Оновлений склад Верховної Ради працює із вересня. 43% українців вважають, що теперішня влада краща за попередню. 34% впевнені: нова влада нічим не відрізняється від минулої. 13% мають протилежну позицію – що нинішня влада гірша, свідчать дані соціологічної служби Центру Разумкова, станом на 13–18 грудня.

Gazeta.ua запитала у українців, чого вони очікують 2020 року від президента Зеленського та Верховної Ради.

Артем Полежака, 32 роки, програміст

Запоріжжя

"Зміна влади нічого не поміняла. Корупція, панібратство залишились. Як приклад, провладна партія та нові призначення на посади. Кум, брат, сват, тесть. Дерибанять усе між своїми. Не подобається дружнє ставлення президента до Кремля. Якщо ми воюємо, то потрібно дотримуватися цієї позиції до кінця. Розведення військ на Донбасі – максимально дурний крок. Наші відступають, а сепаратисти займають наші позиції. Не покараний ніхто з винних за розстріли на Майдані 2014-го. Навпаки, злочинці повертаються в Україну. Справа Гандзюк стоїть на місці, справу Шеремета навпаки шиють тим, хто не має до неї жодного стосунку. Лякає зв'язок Зеленського з Коломойським, авторитарність Авакова, некомпетентність нових міністрів. А Верховна Рада продовжує бути цирком, навіть без Ляшка. Країна зупинилась у розвитку. Тому залишається сподіватися, що гірше не буде. Хотілося б, щоб влада хоча би не чіпала ІТ-сфери. Не збільшувала податки ФОПам. Інакше вона перейде у тінь, і величезна кількість податків, які зараз ідуть у держбюджет, перестануть надходити".

Олег Петрук, 27 років, приватний підприємець

Калуш Івано-Франківської області

"Роботою президента і Верховної ради задоволений. Набрали добрий темп, упроваджують реформи. Це позначилося на економіці. Гривня росте. Хотілось би, щоб у новому році вона укріпилась ще більше. Шкода лише, що ціни не падають на продукти, житло й техніку. Думаю, президент і це врегулює. Як із ціною на бензин, газ. Сподобалось, як за одну мить в країні покінчили із гральним бізнесом. Зацікавила справа Шеремета. Видно, що міністри бояться Зеленського і виконують усі його накази. Хотілося би, щоб наступного року врегулювали питання із автомобілями на іноземній реєстрації. Знизили ціну на розмитнення, бо ті, що прийняла попередня влада, обкрадають і так бідний народ. Щоб привели в порядок систему охорони здоров'я та освіту. Бо реформи останніх років роблять медицину й освіту недоступними простим громадянам. Чекаю також на скасування мораторію на продаж землі і закінчення війни на Донбасі. Потрібно помиритись із сусідом та продовжити співпрацю. Наші економіки пов'язані, і від цього нікуди не дітись. Треба пристосовуватись та використовувати такі зв'язки на максимум".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Слуга": підвищення пенсійного віку неминуче

Адріана Бонецька, 24 роки, журналістка

Рахів Закарпатської області

"Не сказала би, що із приходом нового президента та зміни складу Ради щось кардинально змінилось. Країна рухається у тому ж напрямку. Та значно повільніше, на мою думку. Головне аби не зупинилась зовсім. Із хорошого – Закон про зняття депутатської недоторканності. Але зняти цю недоторканність не так просто, як здається. Він може грати на руку лише провладній більшості і призводити до репресій опозиції. Позитивний на папері, але абсолютно некорисний Указ президента про заходи щодо збереження лісів та лісових угідь. Він просто не працює, бо в ньому ніхто не зацікавлений. Те ж із Указом про протидію рейдерству. Все, що зараз роблять у Раді, і те, як поводиться Зеленський, – популізм. У новому році перше, що має зробити Зеленський, – відправити у відставку Авакова. Він зовсім некомпетентний, провалив чи не найважливішу реформу України. Правоохоронні органи абсолютно бездіяльні. А якщо працюють – то лише в інтересах влади. Ідеально було б, якби Зеленський взагалі нічого не чіпав. А лише контролював процеси, які вдало проходять у країні. Медична реформа, реформа освіти, реформа армії. А то ще й те зламає. Нічого від влади не очікую 2020-го. Вони вже показали свою некомпетентність 2019-го".

Ельза Саґура, 24 роки, спеціалістка з комунікацій

Львів

"2020 року очікую більше ініціатив для розвитку малого бізнесу й укріплення гривні. Також активної євроінтеграції. Цього року ВР показала себе як незгуртована – шоу-бізнес і все. Багато піару, мало дій. Зеленський не виправдав очікувань. Було очевидно, що країну перетворюють на серіал. У новому році Зеленський має завершити війну на користь України, а також вплинути на лідерів ЄС, щоб повернути міжнародну позицію, перекрити "Північний потік". Дратують найбільше некомпетентність і самодурство".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знову "прорвало": Труба пообіцяв Щербині допомогти з ДБР

Ольга Ворончук, 30 років, журналістка

Дубно Рівненської області

"Ключові реформи продовжуються в освіті, охороні здоров'я, судовій системі, прокуратурі, продовжується "мінський процес", триває обговорення земельної реформи. Спостерігаємо зміни, як-от скасування депутатської недоторканності, падіння курсу долара. В масштабах країни ще дуже мало часу пройшло, тому рано давати остаточну оцінку. Надіюсь, що перезавантаження влади дасть позитивний результат і нові обличчя принесуть користь та нове бачення розвитку України".

Віктор Бурлик, 27 років, депутат обласної ради

Хмельницький

"Я не вірю в дива, але хотілося б помріяти. Тому 2020 року хотілося б, щоб влада взяла державницький український курс. Рада себе показала не з кращого боку. "Турборежим" який взяла монобільшість, провалився. Кількість не переросла в якість. Та й сама більшість посипалась. Зеленський не є самостійною фігурою та просто грає роль президента України. Має або скласти повноваження, або вигнати з позором уряд разом з Аваковим. Дратують українофоби, які паразитують у "Слузі народу". Риторика окремих є навіть більш проросійською, ніж у представників Опоблоку".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сильний і незалежний Зеленський небезпечний для Коломойського – експерт

Починаючи з 00:00 29 грудня 2018 року, на Донбасі почався режим тиші у зв'язку з прийдешніми святами. 8 березня на Донбасі оголошували так зване "весняне перемир'я", відтоді кількість обстрілів скоротилася. Вже дев'ятнадцяте від початку війни. Із 21 липня на війні на Донбасі тривало "хлібне перемир'я" – безстрокова заборона на будь-яке ведення вогню. Отож, за 2019 рік на російсько-українській війні загинули 110 військових: 107 чоловіків і 3 жінки.

Зараз ви читаєте новину «Українці розказали про своє ставлення до влади». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути