Пʼятниця, 12 жовтня 2012 01:01

Україна знаходиться на 5 місці по кількості скарг в Євросуді

Україна знаходиться на 5 місці по кількості скарг в Євросуді
Назар Кульчицький: 90% справ проти України в ЄСПЛ є однотипними. Фото: 24tv.ua

Україна на 5 місці по кількості скарг до Європейського суду з прав людини.

Про це в ефірі 5 каналу сказав урядовий уповноважений у справах в Європейському суді Назар Кульчицький.

Велика кількість звернень українців до ЄСПЛ, на його думку, пов'язана із недосконалістю українського законодавства.

"В першу чергу процес покращення правової ситуації в країні не може бути одночасним. По-друге, на це впливає велика кількість чинників. Зокрема те, що Україна все таки є однією з найбільших країн в Європі з великою кількістю населення, що саме по собі впливає на кількість звернень наших громадян до Європейського суду", - наголосив Кульчицький.

Він зазначив, в Україні існує також велика кількість проблем у судовій системи, що в соновному і спричиняє позови до ЄСПЛ.

"90% справ проти України до Європейського суду є однотипними. Вони стосуються надмірної тривалості виконання рішень національних судів та надмірної тривалості судового розгляду справ. Ці скарги становлять основну причину. Якщо тривале невиконання рішень судів – це є спадщина пострадянських країн, то тривалість розгляду – це є загальноєвропейська проблема. І  навіть такі країни із розвиненою демократією як Німеччина не можуть з нею впоратися", - підкреслив  урядовий уповноважений.

На кінець вересня згідно статистики ЄСПЛ на першому місці по скаргам до ЄСПЛ є Росія, на другому – Туреччина, на третьому Італія, на четвертому – Румунія і на п'ятому – Україна.

Проти України зараз на розгляді знаходиться приблизно  14 тис скарг, що становить 7,5% від загальної кількості скарг в ЄСПЛ.

Зараз ви читаєте новину «Україна знаходиться на 5 місці по кількості скарг в Євросуді». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6996
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути