Україна вже здобула кілька важливих перемог.
Про це заявила Ініціативна група "Першого грудня", опублікувала звернення.
"Кілька важливих перемог Україна вже отримала. Почати хоча б із того, що міфи про "недодержаву" (українську) і про "другу армію світу" (російську) розвіялись, як пропагандистський дим. Російські війська в Україні знищують сьогодні не українську незалежність, а залишки свого колишнього статусу наддержави", – пишуть інтелектуали.
Війна – це кров і великі страждання, зазначають.
"Але водночас цією сукупною жертвою мільйонів українців здобуто те, про що мріяли численні покоління до нас: визнану в світі суб'єктність українців як нації. У тривалих національних змаганнях ми довший час були самотні – сьогодні ми є частиною світової коаліції. І цього разу вже щораз менше як об'єкт чужої уваги і щораз більше як суб'єкт своєї долі", – сказано в заяві Інціативи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Україна стоїть. І світ стоїть разом з вами" – підсумки візиту Байдена
"Ми досягли успіхів у проясненні для себе місця України в геополітичній конструкції світу. Спершу Майдани, а тепер і війна увиразнили нам, що бути єдиними не означає бути однаковими. Ще кілька зусиль – і ми переконаємось, що наші відмінності є не нашим фатумом, а нашим багатством", – зазначають.
Ті, що соромились згадувати про своє українське походження, сьогодні ним гордяться, пишуть.
"Важливо визнати: всі ці перемоги стали можливими тому, що ми були стороною правди, світла і добра. Ми перемагатимемо й далі, якщо залишимось нею. Тоді над нами буде Боже благословення. Це означає радіти духовній силі народу і повсякчас її примножувати. Від цього світло стане лише сильнішим", – сказано в зверненні.
"Водночас це означає вписати в наш новий суспільний договір: вершити суд на користь сильнішого – злочинно; наживатися на недолі іншого – осудно; красти – кари гідно, привласнювати чуже добро – ганебно; наступати на іншого, щоб піднятись самому, – принизливо щодо себе самого. Війна навчила цьому не всіх, але можна не сумніватися, що є кому заступитися за обділених чи окрадених", – пишуть.
Це означає шанувати владу за вчинене нею добро ы водночас вказувати їй на помилки, зазначають.
"І не допустити, щоб, борючись зі світом автократії й деспотизму, наша влада заразилася від нього зневагою до людини й спокусою насильницького панування. Інакше різниця між нашим і ворожим світом зітреться", – пишуть.
Це означає бачити чорне й долати його, але не вдивлятися в нього, інакше чорнота тебе й поглине, сказано в заяві.
"Це означає обстоювати свою правду, в яку віриш, але не допускати, щоб тисячі наших персональних правд схрестили свої мечі, пошматувавши при цьому правду нашої землі та її безпеку. Так ми виконаємо свою місію як громадяни і свій обов'язок перед полеглими. І переможемо", – звертається Ініціативна група "Першого грудня".
Заяву підписали Оля Гнатюк, Володимир Єрмоленко, Євген Захаров, Йосиф Зісельс, Ігор Козловський, Мирослав Маринович, Ігор Юхновський та Ярослав Яцків.
Британський журнал The Economist назвав Україну країною року. Видання визначило чотири якості українців: героїзм, винахідливість, стійкість і натхнення.
В Україні високий рівень довіри до президента і ЗСУ.
Коментарі