вівторок, 04 липня 2006 15:54

Україна претендує на колишню нерухомість СРСР за кордоном

 

Добровільна виплата Росією боргів колишнього СРСР перед Паризьким клубом не дасть правової підстави для визнання одноособового права цієї держави на об"єкти нерухомості колишнього Радянського Союзу за кордоном. Так вважають у МЗС України.

Про це повідомив глава прес-служби МЗС Василь Філіпчук сьогодні на брифінгу, коментуючи заяву міністра фінансів Росії про перспективи довгострокового погашення боргу колишнього СРСР перед Паризьким клубом кредиторів.

При цьому він додав, що така виплата повинна бути тільки прийнята до відома в рамках двостороннього переговорного процесу.

За словами Філіпчука, нерухомість СРСР за кордоном повинна бути перереєстрована на країни-правонаступниці - Україну та РФ - на основі відповідних домовленостей.

Глава прес-служби МЗС розповів, що Україна неодноразово пропонувала Росії проведення переговорів по всьому комплексу питань правонаступництва, однак, на жаль, пропозиції України не знаходили підтримки з боку російської сторони.

Філіпчук зазначив, що Росія також продовжує баритися з початком роботи по звіренню та розподілу алмазного фонду СРСР, незважаючи на наявність домовленостей про необхідність підписання окремої угоди з цього питання.

Відповідно до угоди між урядами Росії та України, підписаної 9 грудня 1994 року, Росія визначалася правонаступницею колишнього СРСР по зовнішньому боргу і активам, включаючи і закордонну власність. Однак постановою від 19 лютого 1997 року парламент України відклав ратифікацію угоди.

Українські представники посилаються на двосторонню угоду з Росією, підписану в Дагомисі в 1992 році, у якій зафіксовано зобов"язання Москви передати у власність Україні окремі будівлі колишнього СРСР за кордоном для розвитку своєї зовнішньополітичної структури, пише Українська правда.

Зараз ви читаєте новину «Україна претендує на колишню нерухомість СРСР за кордоном». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути