субота, 18 серпня 2012 08:49

Спецтема: Боротьба за "мову"

"Українську мову досі не пов'язують із життєвим успіхом"

"Українську мову досі не пов'язують із життєвим успіхом"
Наша строкатість порятує нас і збереже українську, вважає Віктор Неборак Фото: zn.ua

Двомовності за 20 років ми не позбудемось. З'явиться більше суржику. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив поет та літературознавець Віктор Неборак.

Президент України Віктор Янукович 8 серпня підписав закон "Про основи державної мовної політики". Він дозволяє оголошувати регіональними мови національних меншин із представництвом понад 10 відсотків у регіоні. Закон ухвалений для підтримки в Україні російської мови, вважають більшість експертів.

"Українську досі не пов'язують із життєвим успіхом. Не думаю, що ця загальна картина зміниться. Хіба трапиться щось радикальне, що зовсім переінакшить ставлення до мови. Можливо, зменшиться кількість відомих людей, що спілкуються лише російською, хоч їх однаково буде більшість. Дуже просто подивитися, якою мовою вони говорять у побуті, – і ціна їхнім заявам стає зрозуміла", - наголосив Неборак.

За словами літературознавця, мовні закони "регіоналів" точно не зашкодять Україні, як це трапилось у Білорусі.

"Там країна і суспільство монолітні. А у нас є Захід, Центр і Північ, Південь і Схід – скрізь мовна ситуація різниться, від області до області. Оця строкатість порятує нас і збереже українську", - підкреслив експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Сумській облраді заперечують, що збиралися вводити регіональну "мову"

Думки інших філологів щодо того, якою може бути мовна ситуація в країні за 20 років, читайте у журналі "Країна" № 31 (134) за 16 серпня 2012 року.

Зараз ви читаєте новину «"Українську мову досі не пов'язують із життєвим успіхом"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

36

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути