Підписана між Україною та США угода про основи стратегічного партнерства (SDF) дає Києву більше, ніж статус основного союзника поза НАТО (MNNA).
Документ передбачає посилення інтеграції двох країн щодо спільного вирішення багатьох відкритих питань. У той час як для MNNA пріоритетом є у першу чергу надання військової допомоги, пояснює інформагенство GuildHall.
"США "підписалися" під тим, що будуть за допомогою міжнародно-правової підтримки сприяти забезпеченню суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України... Домогтися всього цього планують за рахунок співпраці в галузі планування і координації стратегічних пріоритетів і оборонної політики, забезпечення безпеки в Чорноморському регіоні і навіть сприяння вступу України до НАТО", - ідеться в публікації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський відкрив Український дім у США
Статус основного союзника поза НАТО педбачає виключно "спільні заходи бойової підготовки, тренувань і навчання". Угода про основи стратегічного партнерства - розвиток спільних можливостей з ведення бойових дій на суші, морі та в повітрі, у сферах кібербезпеки, військової медицини, протидії дезінформації і розвідки. Для реалізації всього цього підписаний окремий договір про створення лінії захищеного зв'язку для координації між Україною та США.
Запланована співпраця в оборонній сфері - це спільне виробництво в Україні сучасного озброєння, участь українських вчених в нових проєктах, допомога США в просуванні випущених продуктів.
Перелічені цілі планують закріпити в законі США про партнерство з Україною у сфері безпеки (USPA). Це гарантує незмінність стратегії американсько-українського співробітництва незалежно від зміни політичної кон'юнктури.
Угода SDF відкриває можливості до нових напрямків співпраці між Україною та США, що ведуть до вступу в Північноатлантичний Альянс.
Президент Володимир Зеленський відвідав Сполучені Штати Америки. Там уперше зустрівся з американським лідером Джо Байденом. Команда президента провела низку інших важливих для країни переговорів. Про деталі візиту української делегації в США читайте за посиланням.
Коментарі