Як повідомляє телеканал "ICTV", основними політичним наслідком експерти називають ризик порушення територіальної цілісності української держави.
Володимир Фесенко, політолог: "Виклик і ризики з боку Росії були і раніше, і зараз вони збільшуються. Залишається актуальною, потенційно збільшується тема територіальної цілісності".
Анатолій Гриценко, глава Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони сказав, що треба терміново вносити зміни в стратегію національної безпеки, військової доктрини, уточнювати пріоритети розвитку силових структур.
Він відзначив: "Якщо виходити з інтересу власної держави і власного народу, треба боротися за незалежність, як тоді, в 1991. Якщо є політичні сили або політики, які погодяться на те, щоб Україна стала південно-західним територіальним округом іншої держави, - це інша позиція".
Колишній Президент України Леонід Кравчук вважає, що якщо вже один з гарантів втягує Україну у війну, треба звертатися за допомогою до інших країн, але у жодному випадку не йти на конфлікт.
"Я відверто вам скажу: Я не бачу стратегічних інтересів України на Кавказі. Якби вони там і були, оскільки там йде велика гра великих держав, Росія, США, Великобританія, пробитися Україні в ці інтереси неможливо. Так як там у нас немає стратегічних інтересів, то я не думаю, що нам потрібно проявляти відповідну активність", - заявив Кравчук.
Незадоволений перший Президент і ситуацією з подвійним громадянством. Адже саме це дало Росії привід ввести свої війська на територію Грузії. Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки вже відправив запити до спецслужб - скільки українців всупереч закону мають по два паспорти.
За матеріалом: Ліга.
Коментарі
11