У США заснували інститут моніторингу та розслідування незаконних дій шахраїв і корупціонерів, які використовують допомогу американського народу Україні під час війни.
Прагнуть визначити сфери найвищого ризику шахрайства, марнотратства або зловживань, повідомляє Агентство з міжнародного розвитку США (USAID).
Робоча група складається з офісів трьох генеральних інспекторів – Міноборони, Держдепартаменту та USAID й інших генеральних інспекторів наглядових організацій в усьому уряді США.
Наглядовий персонал офісів почав проводити щомісячні зустрічі для координації наглядової діяльності в Україні ще у червні 2022 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Білому домі виступили з позитивною заявою про танки Leopard
Команди спільно вирушили до України, щоб отримати інформацію з перших вуст. Візити на об'єкти формують спільне розуміння проблем і відіграють важливу роль у підвищенні обізнаності щодо ризиків.
Офіси мають кримінальних слідчих у США та Німеччині, які зосереджені на справах щодо України.
На цю діяльність за рішенням Конгресу виділили додатково $42,0 млн.
На сайті USAID є заклик "своєчасно та прозоро повідомляти про неправомірні дії, що впливають на підтримку України та її народу з боку Сполучених Штатів".
"Звинувачення у помсті з боку підрядників або грантоотримувачів щодо працівників, які повідомляють про неправомірні дії, що впливають на фінансування з боку США, будуть ретельно розслідуватися", – йдеться у повідомленні.
Уряд Польщі готовий передати Україні 60 танків PT-91. Це ‒ модернізована версія Т-72. Варшава може також надати 14 танків Leopard 2. Про це в інтерв'ю канадському телеканалу CTV News розповів прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.
Офіційний Париж поки що не готовий передавати Україні основні бойові танки французької армії Leclerc - питання щодо їхньої передачі все ще вивчається. При цьому Франція розглядає інші можливості посилити військову допомогу Україні, зокрема, передати українським військам додаткові засоби протиповітряної оборони, заявила міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна.
Коментарі