понеділок, 02 січня 2023 16:55

У Росії після заяв Меркель і Олланда сталася чергова істерика

Автор: BBC
  Ангела Меркель знову повторила нещодавно озвучене нею твердження, що Мінські домовленості дали Україні час підготуватися
Ангела Меркель знову повторила нещодавно озвучене нею твердження, що Мінські домовленості дали Україні час підготуватися

Канцлерка Німеччини у 2005–2021 роках Анґела Меркель знову повторила нещодавнє її твердження, що Мінські домовленості дали Україні час підготуватися до нового вторгнення РФ.

"Україна використала цей період для того, щоб стати сильнішою, що ми бачимо сьогодні. Країна 2014–2015 років – це не та країна, яка є сьогодні. І я сумніваюся, що НАТО тоді могло б зробити багато, щоб допомогти Україні, як це відбувається сьогодні", – заявила вона в інтерв'ю італійській газеті Corriere della Serra.

Раніше вона сказала про це в інтерв'ю німецькій газеті Die Zeit.

Очільник Кремля заявив, що ця заява стала для нього "абсолютно несподіваною" та "розчарувала".

Цю заяву Меркель також підтвердив ще один учасник переговорів у "нормандському форматі", президент Франції 2012–2017 років Франсуа Олланд. У нещодавньому інтерв'ю виданню The Kyiv Independent Олланд заявив, що Мінські домовленості дали Україні необхідний час для зміцнення ЗСУ, і це зламало плани Путіна на перемогу 2022 року. Він також зазначив, що Мінські домовленості не дозволили Путіну розширити тимчасово окуповані території на Донбасі.
Відповідаючи на запитання, чи справді Мінські домовленості дали Україні час для зміцнення армії, Олланд сказав: "Так, Анґела Меркель у цьому має рацію. Мінські угоди на деякий час зупинили наступ росіян", – зазначив Олланд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зупинили наступ росіян та дали час зміцнити українську армію: Олланд про Мінські домовленості

"З 2014-го Україна зміцнила свою військову позицію. Справді, українська армія була зовсім іншою, ніж 2014 року. Вона була краще навчена та оснащена. Це заслуга Мінських домовленостей у тому, що українська армія дістала таку можливість. Отже, час, який Путін вважав для себе надбанням, насправді виявився можливістю для українців", – наголосив Олланд.

"Найкращий приклад цього добре видно на полі бою. Його армія набагато менш вражає, ніж він собі уявляв, а український опір набагато гучніший, ніж він очікував", – говорить експрезидент Франції.

Він також зазначив, що Мінські домовленості заважали Путіну захопити Донбас і не дозволили розширити тимчасово окуповану територію.

"Путін прийняв "нормандський формат", який потребував від нього регулярного звітування про прогрес, якого можна досягти у виконанні Мінських угод. Навіть якщо ми бачили, що було явне небажання, все одно був діалог. З 2017–2018 років цей "нормандський формат" був на останньому етапі. Тому що, з одного боку, українська сторона бачила, що російські загрози стали чіткішими (а Москва не хотіла миру). З іншого боку, Володимир Путін почав втомлюватися від цієї домовленості, оскільки вона завадила йому просунутися до бажаного повного завоювання Донбасу. Метою Путіна 2015-го було відсунути лінію фронту якомога далі. У його прицілі вже був Маріуполь. Мінські домовленості й припинення вогню, що випливало з них, не дали змогу розширити контрольовану сепаратистами територію. Це одна з їхніх переваг", – говорить Олланд.
У Росії після заяв Меркель і Олланда сталася чергова істерика. Пропагандисти з пулу так званих воєнкорів і політики з Держдуми заявили, що Захід обдурив Росію і дав можливість Україні наростити свої військові спроможності.

Путін і Лукашенко раніше також емоційно відреагували на заяви Меркель. Очільник Кремля заявив, що ця заява стала для нього "абсолютно несподіваною" та "розчарувала".

"Я завжди виходив з того, що керівництво Федеративної Республіки поводиться з нами щиро", – заявив він.
Путін додав, що все це свідчить про те, що ідея вторгнення в Україну була правильною, і можливо, слід було робити це ще раніше.

"Я розраховував, що інші учасники цього процесу (Мінських переговорів) були щирими з нами. Виявляється, вони теж нас обманювали. Сенс був лише в тому, щоб накачати Україну зброєю і підготувати до бойових дій. Судячи з усього, ми пізно зорієнтувалися. Може, і раніше все це треба було починати", – заявив Путін.
Олександр Лукашенко заяву Меркель назвав "огидною".

"Дрібно, гидко, вона хоче бути в тренді", – прокоментував він інтерв'ю.

Мінські домовленості були підписані 12 лютого 2015 року в столиці Білорусі контактною групою. У ній Україну представляв другий президент Леонід Кучма, країну-агресорку РФ ‒ посол в Україні Михайло Зурабов, також підписи поставили представник ОБСЄ Гайді Тальявіні й бойовики Олександр Захарченко й Ігор Плотницький.

Цьому передували 16-годинні переговори президента України Петра Порошенка з Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом і Путіним.

Зараз ви читаєте новину «У Росії після заяв Меркель і Олланда сталася чергова істерика». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути