Таку думку висловила депутат, міністр економіки опозиційного уряду Ірина Акімова.
"Заява Тимошенко про націоналізацію облгазів – це продовження її політики ручного управління економікою, відсутності зусиль уряду по поліпшенню бізнес-клімату і забезпеченню гарантій прав власності", - вважає вона.
За її словами, політика націоналізації ніколи не давала однозначних позитивних результатів.
"Вона має сенс, лише якщо ми абсолютно упевнені в тім, що держава як власник може бути ефективнішою, ніж приватний власник. Однак міжнародний досвід і практика інших країн показують, що держава, як правило, є гіршим власником, ніж приватний", - відзначила Акімова.
"Націоналізація – це шлях у нікуди"
На думку депутата, повернення об"єктів державі завжди супроводжується ризиками корупції.
"Варто також врахувати, що націоналізація передбачає використання додаткових бюджетних ресурсів. А звідки вони візьмуться в державному бюджеті України на 2009 рік, де навіть за офіційними даними дефіцит перевищує 4%, а за експертними даними (зокрема, озвученими колишнім міністром фінансів Пинзеником) уже досягає 10%?", - заявила Акімова.
"Тобто, націоналізація – це ручне управління, це адміністрування, це шлях у нікуди, особливо в умовах, коли державі ніхто не довіряє. Націоналізацією уряд Тимошенко намагається підмінити створення ефективної антикризової програми, а також формування реалістичного, заснованого на об"єктивному макропрогнозі, бюджету", - відзначила вона.
Крім того, на думку Акімової, "націоналізація – це новий крок, що відштовхне і потенційного вітчизняного, і закордонного інвестора".
Учора, 27 квітня, прем`єр-міністр Тимошенко заявила, що розраховує до кінця року навести порядок у системі облгазів.
"Думаю, що до кінця року ми наведемо там порядок і все це буде державне. Державне чому? - тому що газопроводи державні, всі системи поставок газу державні. Ми просто ліквідовуємо надбудови, які тільки ускладнюють сьогодні систему подачі газу людям", - сказала Тимошенко.
За матеріалами: УНІАН, Українська правда.
Коментарі