У Міністерстві внутрішніх справ України заявляють, що хакерські атаки на сайти держустанов не є причиною розблокування домену EX.UA і відновлення роботи за цією адресою файлообмінного ресурсу.
"Мета міліції не в тому, щоб не працював цей файлообмінник, мета міліції - щоб там не використовувалася аудіовізуальна контрафактна продукція", - повідомив начальник управління МВС зі зв'язків із громадськістю Володимир Поліщук на прес-конференції в Києві у п'ятницю.
За його словами, заборона на діяльність файлообмінника була пов'язана з проведенням певних слідчих дій. "Забороняли, бо треба було провести певні слідчі дії, здійснити певні допити, визначену оперативно-розшукову діяльність, з'ясувати адреси, за якими ці сервери знаходяться, вилучити їх", - повідомив представник МВС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: EX.UA запрацював, але качати інформацію неможливо
За його словами, техніка, яка вилучається, відправляється на експертну оцінку, а інша, якщо в ній немає контрафактної продукції, може використовуватися компанією. "Не розумійте це, як ніби міліція якось відступає від принципових позицій у боротьбі зі злочинами, пов'язаними з використанням незаконної інтелектуальної власності та суміжних прав", - сказав Поліщук.
"Якщо ви думаєте, що такі дії, як DDoS-атаки на наші сайти, повинні перекреслити все наше законодавство і всі наші міжнародні угоди, то ви дуже помиляєтеся", - додав представник відомства.
Як повідомлялося, увечері 2 лютого представники юридичної компанії "Юскутум", які захищають інтереси EX.UA, повідомили, що намагаються повернути вилучені 200 серверів із загальним обсягом контенту більше 6000 терабайт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хакерами, які атакували сайт президента, вже зайнялись правоохоронці
Міліція 31 січня припинила діяльність ресурсу за порушення прав інтелектуальної власності. Протягом 2 днів був заблокований домен ресурсу. На цей момент триває слідство у порушеній кримінальній справі.
3 лютого EX.UA відновив роботу, проте інформація на ньому поки що не доступна для скачування.
Коментарі
6