четвер, 21 квітня 2016 13:38

У ГПУ пояснили, чому Пшонка і Якименко непідслідні

У ГПУ пояснили, чому Пшонка і Якименко непідслідні

Генеральна прокуратура призупинила досудове слідство щодо колишнього голови СБУ Олександра Якименка й колишнього генпрокурора Віктора Пшонки.

Про це заявив начальник управляння спецрозслідувань Головного слідчого управління ГПУ Сергій Горбатюк.

"У нашому управлінні розслідується щодо двох – це Пшонка і Якименко. Розслідування дійсно зупинене у зв'язку з розшуком, як це передбачено статтею 280 Кримінального процесуального кодексу України", - підтвердив він.

"Ми змушені це робити, тому що законодавець в КПК визначив строк розслідувань – тільки рік з моменту повідомлення про підозру, якщо справу не зупиняти, то строки слідства вийдуть – і необхідно буде закривати безпідставно", - сказав Горбатюк.

Він зауважив, що у справах за фактами тих злочинів, які інкримінують вказаним особам, розслідування триває.

"Потрібно чекати розшуку, тому що для процедури заочного засудження потрібно оголошення в міжнародний розшук, а Інтерпол відмовив в оголошені в міжнародний розшук по Якименку і Пшонці", - зазначив Горбатюк.

"Ми відправили лист, щоб пояснити позиції, які необхідно надати. Тому що немає чіткої мотивації, там є посилання на пункт про те, що вбачаються ознаки політичних переслідувань. Ми направили лист з тим, щоб нам пояснили: які необхідні від нас дії, щоб переконати Інтерпол що тут немає політичних переслідувань", - повідомив він.

Горбатюк сказав, що "на сьогодні відповіді ще немає".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Учні" Пшонки зупинили кримінальне провадження проти нього

Як відомо, після падіння режиму Януковича Генпрокуратура почала розслідувати дії правоохоронців, слідчих прокуратур та суддів, причетних до затримання активістів Майдану. Колишньому генпрокурору Віктору Пшонці була оголошена підозра. Його звинувачували в причетності до масових вбивств демонстрантів у центрі Києва.

Пізніше екс-глава ГПУ втік до Росії.

Зараз ви читаєте новину «У ГПУ пояснили, чому Пшонка і Якименко непідслідні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути