пʼятниця, 06 лютого 2009 10:01

У ЄС скасування віз для України відклали на "кращі часи"

У ЄС скасування віз для України відклали на "кращі часи"
Перспективи зближення між Україною та ЄС залежать від того, як Україна буде проводити реформи і боротися з корупцією.

На цьому наголошували у четвер представники ЄС у Празі, де відбулося засідання трійки ЄС-Україна на рівні міністрів закордонних справ.

Водночас Євросоюз підтвердив свою готовність сприяти модернізації української газотранспортної системи.

Міністр закордонних справ Чехії, яка нині головує в ЄС, Карл Шварценберґ наголосив, що у взаємних відносинах дуже важливо уникати криз, подібних до останньої газової, коли через суперечки Росії й України громадяни держав ЄС стають їхніми "заручниками".

Потрібно не лише схвалювати закони, але і втілювати їх

Шварценберґ також закликав до прозорості у газових відносинах. "Для нас важливо, щоб між українськими та російськими суб"єктами господарювання було укладено газову угоду за зразком контрактів, які з Росією мають держави ЄС. Лише таким чином можна домогтися необхідної прозорості та передбачуваності у наших відносинах", - заявив він.

На запитання, чи ЄС пропонує росіянам та українцям домовлятися заново, якщо в Україні через рік зміниться президент, чи уряд – адже довгострокова українсько-російська газова угода вже підписана – чеський міністр сказав, що це справа двосторонніх відносин.

При цьому він зауважив, що загалом у світі питання нафти і газу є не тільки комерційними, але й політичними, а ця ситуація не виняткова. Напередодні один із чеських дипломатів висловив сумнів у тому, що січневі українсько-російські газові контракти протримаються 10 років, зазначає радіо.

Однак ЄС буде допомагати модернізувати українську газотранспортну систему. На це треба 2,5 мільярди євро, підрахували у Європейській Комісії. Конференція потенційних інвесторів має відбутися у Брюсселі 23 березня. У Європейській Комісії наразі не знають, яким може бути внесок європейських установ у ремонт української труби.

Крім цього, Україна та ЄС готують угоду про асоціацію. Однак комісар ЄС у справах зовнішніх відносин Беніта Ферреро-Вальднер говорила про таку угоду як про можливість, а не як про доконаний факт. ЄС закликає Україну виконувати "домашнє завдання".

Ферреро-Вальднер висловила сподівання, що цей рік для України стане роком переведення теорії в практику у справі політичних та економічних реформ.

Важливо уникати криз, подібних до газової

"Перед Україною постали великі виклики. З одного боку, це фінансова та економічна криза. Але водночас я вважаю, що великий викликом залишається подальше просування реформ. Це стосується правових реформ і боротьби з корупцією. Ми, звичайно, визнаємо європейські прагнення України, але для неї дуже важливо не лише схвалювати закони, але також їх втілювати", - заявила єврокомісар.

На зустрічі міністрів Україна-ЄС у Празі також говорили про проблему віз. Міністерство закордонних справ України хоче розробити Дорожню карту у справі безвізового діалогу з ЄС у червні цього року, заявив голова МЗС Володимир Огризко.

Українські дипломати прагнуть отримати безвізовий режим із ЄС вже у 2012 році. Однак у четвер представники ЄС наголосили, що у європейських держав є різні підходи, тому безвізовий режим з Україною – питання на середню, або навіть на далеку перспективу.

За матеріалами: Радіо "Свобода", Українська правда.

Зараз ви читаєте новину «У ЄС скасування віз для України відклали на "кращі часи"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

6

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути