Черкаська молодь сьогодні мітингувала біля обласної Ради, вимагаючи від депутатів стати на захист української мови і не допустити прийняття законопроекту Колесніченка-Ківалова.
О 8.45 у сквері за обласною радою збирається 12 молодих людей, згодом підходять ще декілька учасників акції.
"Я вчора хотіла купити кульок. Кажу: дайте мені повітряних кульок. Продавчиня не розуміє і з третього разу. Перепитує: "Пузирів?". От вам і мовне питання", – каже до гурту невисока білявка у вишиванці.
Учасники акції сміються, вирізають дірки в мішках.
З іншого боку площі свій транспарант розгортають представники об'єднаної опозиції. Ставлять на маленький стіл макітру із свинячим язиком, а поруч широку тарілку з жовто-блакитними стрічками та прапором.
"Обирайте: язик чи Україна! Язик, який не доведе до Києва, а заведе до Москви в лапи імперської Росії. – каже в гучномовець координатор ради опозиційних сил Черкащини Леонід Даценко. – Ми та патріотична молодь Черкас вимагаємо сьогодні прийняти звернення до президента, до Верховної Ради, про недопущення прийняття закону, який знищить нашу мову", – додає Даценко.
"Це Фунтика язик?", – запитує чоловік років 50 в Леоніда Даценка.
"Тулуба", – відповідає той.
О 9.15 двоє дівчат та троє хлопців-учасників акції заходять в будівлю обласної ради. Заходять по-одному, боючись, що їх не пропустять. Міліціянти не звертають на них уваги. Хлопці та дівчата потрапляють в сесійний зал. Чекають початку сесії та поки хтось пронесе транспаранти.
О 9.20 до одного з учасників акції, Ігоря Сичова 24 роки, підходить міліціянт:
"Ми ж домовилися з вами? Без провокацій? – звертається. – Це щодо мовного питання?",-
Ігор киває головою.
Хлопці і дівчата одягають на себе мішки і з плакатами стають обличчям до входу в раду. Депутати, що стоять при вході читають написи на плакатах, але швидко тікають до фойє, бо почався дощ.
Іду до сесійної зали. На вході Данила Майорова всередину не пускають міліціянти.
"Кажуть, що звичайним громадянам, без запрошень і посвідчень, не можна", – розповідає Данило.
В залі, на столі кожного депутата лежить звернення від молоді: "Ми, молодь Черкас, звертаємося до вас. Ви – обрані народом! Не будьте осторонь, коли забирають основу його існування! Ваші виборці чекають від вас захисту Української Мови! Від вас залежить доля нашої країни! Не будьте байдужими".
О 10.00 розпочинається сесія. Після того, як прозвучав гімн, молодь з розгорнутими плакатами виходить до центру сесійної зали.
"Хто їх пустив сюди?", – чути з зали.
В президії спочатку не звертають на молодь уваги. Хлопці та дівчата розвертаються обличчями до президії, до голови Черкаської обласної державної адміністрації Сергія Тулуба.
"Дякую. Ми вже прочитали", - каже на це Тулуб.
"Ви заважаєте проводити нам сесію, відійдіть убік, дайте нам продовжити", - звертається до молоді голова облради Валерій Черняк.
Молодь відходить вбік. Згодом їх взагалі виганяють із сесійної зали, мотивуючи тим, що вони шумлять.
"Не знаю чи то вплине на наших депутатів. Більшість з них гімн не те що не співали, а взагалі стояли як на траурі. Що їм до мови?..", - каже Ігор Сичов після акції.
Коментарі
37