пʼятниця, 22 червня 2012 13:11

Спецтема: Луценко за ґратами

"Задумуватись над ініціативами Колесніченка можуть тільки невігласи та диверсанти" - Луценко

"Задумуватись над ініціативами Колесніченка можуть тільки невігласи та диверсанти" - Луценко
Юрій Луценко каже, що мова - це гравітація суспільства. Фото: rbc.ua

Розмірковувати над пропозиціями автора "мовного" закону Вадима Колесніченка можуть лише невігласи, або диверсанти.

Про це в коментарі Gazeta.ua сказав екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, коментуючи заяву нардепа Вадима Колесніченка про необхідність внесення російської мови до Конституції як другої державної.

"Можна уявити Англію без Біг-Бена, але не можна уявити її без Шекспіра. Можна уявити Польщу без Полонезу, Угорщину гуляшу, але вони - ніщо без Міцкевича і Петефі. Мова є цивілізаційним кодом нації - як ДНК є кодом окремого хомосапієнс. Вона є гравітацією, яка забезпечує певну державотворчу спільноту, навіть якщо окремі її групи мають іншу материнську мову. Саме тому, головний удар антиукраїнських сил раз у раз направляється на цей стрижень", - сказав Луценко.

За його словами, з українською державною мовою Україна - це держава. А при багатомовності - провінція сусідньої імперії.

"Показовий приклад - Чехія, населення якої в силу вічних обставин в кінці 19 століття масово розмовляло німецькою. Але батьки-будителі нації розуміли: щоб збудувати чеський світ, треба спертися на чеську мову. Це важче, ніж долучитися до блискуючої німецької цивілізації. Але це самостійна доля, де плюси і мінуси залежать від власних рішень нації", - каже екс-міністр.

Луценко зауважив, що через 5-7 років в Україні виросте покоління українців, які не уявляють себе "поза держави і поза усього українського".

"Тому мовний закон Партії регіонів - бажання відтягнути цей неминучий історичний програш, намагання продовжити панування, засноване на протистоянні громад", - підсумував він.

Зараз ви читаєте новину «"Задумуватись над ініціативами Колесніченка можуть тільки невігласи та диверсанти" - Луценко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

8

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути