Ексклюзиви
субота, 15 січня 2011 15:32

У Чехії сподіваються, що прихисток Данилишина не розсварить двох країн

У Чехії сподіваються, що прихисток Данилишина не розсварить двох країн

Міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг підтримує рішення чеської влади про надання політичного притулку екс-міністру економіки України Богдану Данилишину і сподівається, що це не погіршить відносин між Прагою та Києвом.

"Я повністю поважаю результати процедури надання притулку (Данилишину - ред.). Я поділяю стурбованість тим, що в цьому випадку заявник не отримав справедливого судового розгляду в Україні, і кримінальне переслідування не може бути політично мотивованим", - цитує Шварценберга в суботу "Радіо Прага ".

Глава чеського зовнішньополітичного відомства в той же час сподівається, що відносини між Прагою і Києвом не погіршаться.

"Наші країни мають давні історичні зв'язки -. культурні та міжособистісні. Багато чехів знайшли в минулому рідний дім в Україні, а багато українців живуть тут, у Чеській Республіці", - сказав він.

Як зазначає "Радіо Прага", у п'ятницю Богдан Данилишин вийшов з празької в'язниці "Панкрац", після того, як МВС Чехії надало йому політичний притулок. У той же день представники Генеральної прокуратури України заявили, що прокуратура буде добиватися видачі екс-міністра.

Як повідомлялося в п'ятницю, МЗС України підтвердило, що Данилишину надано в Чехії політичний притулок. Таке рішення затвердило Міністерство внутрішніх справ Чехії, після чого міський суд Праги виніс рішення про звільнення українського екс-міністра економіки з-під варти.

Данилишин, який займав посаду міністра економіки в уряді Юлії Тимошенко в 2007-2010 роках, в серпні 2010 року був оголошений у внутрішньодержавний і міжнародний розшук. 19 жовтня його затримали на території Чехії за запитом Інтерполу.

Раніше "регіонал" Вадим Колесніченко заявляв, що надання політичного притулку Богдану Данилишину свідчить про корупційні зв'язки уряду Тимошенко та європейських чиновників.

Інтерфакс-Україна

Зараз ви читаєте новину «У Чехії сподіваються, що прихисток Данилишина не розсварить двох країн». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

7

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути