У парламентській фракції "БЮТ-Батьківщина" не бачать в Україні незалежної судової системи і бояться, що новий Кримінально-процесуальний кодекс (КПК) тільки погіршить ситуацію.
Про це в ефірі "5 каналу" заявила народний депутат від фракції "БЮТ-Батьківщина", член Комітету ВР з питань правової політики Еліна Шишкіна.
"Я не бачу у нас незалежної судової системи, незалежних суддів. І це підтверджують і політичні справи, і справи проти звичайних людей. Чому мажорів, які вбили на дорогах людей, суд виправдовує, а інших навпаки засуджує?" - поцікавилась Шишкіна.
Нардеп сподівається, що ситуація зміниться: "Одним з кроків до цього стане прийняття нового КПК. Водночас ми ще не знаємо, що доробили і дописали у Кодексі юристи Адміністрації президента. Але я його вивчу, подивлюсь, чи там залишилось те добре, що було, чи, можливо, щось змінили на гірше".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович направив до Ради новий КПК
За словами Шишкіної, вона дуже боїться, щоб не було повторення ситуації, як із законом про судоустрій і статус суддів.
"Ідею і концепцію цього закону було розроблено, починаючи з 2005 року, але потім їх взяли в Адміністрації президента Януковича і "доробили" - у результаті у судовій системі зараз ми маємо те, що маємо. Провина за сьогоднішній стан правосуддя лежить і на змінах у цьому законі, на тому, як його "покращили" і "доопрацювали", - заявила бютівка.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович подав проект нового Кримінального процесуального кодексу на розгляд парламенту 12 січня. Документ № 9700 зареєстровано і включено в порядок денний сесії.
Новий КПК, на думку правників, усуває вказані Радою Європи принципові недоліки старого законодавства, а саме: надмірну авторитарність та забюрократизованість процесу, в якому, власне, судове засідання відіграє дуже обмежену роль; практично повну відсутність змагальності та усунення сторони захисту від участі у збиранні та фіксації доказів; надмірність та неврегульованість повноважень прокуратури, яка головним чином відповідає за забезпечення законності, а не за проведення розслідування; відсутність судового контролю за діяльністю слідчих органів та міліції; сильний інституційний тиск щодо винесення обвинувального вироку.
Коментарі
1