Нинішній бойкот України загрожує не так нашому діалогу з ЄС, як українським позиціям на переговорах із Росією. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив директор Інституту політичного аналізу і міжнародних досліджень Сергій Толстов.
"Успішна тактика для слабкого, затиснутого між двох сильних, – нацьковувати їх одне на одного. А зараз обидва сильні натравлені на нас", - зауважив він.
Від початку травня лідери європейських держав одне за одним закликають бойкотувати українські матчі "Євро-2012". Погрожують зупинити ратифікацію угоди про асоціацію з ЄС. Причина – ситуація з демократичними свободами в країні та ув'язнення Юлії Тимошенко. Випустити екс-прем'єрку з тюрми вимагають і США. Росія висловила стурбованість щодо умов утримання Тимошенко в колонії. Українська влада відмовчується.
За словами Толстова, те, що відбувається з Тимошенко, європейцям, звісно, не подобається.
"Усім видно, що українська влада працює нечисто. Але відомо й про талант лідерки БЮТ як політичного актора: все могло бути й не зовсім так, як розповідає опозиція. Тому до встановлення фактів європейські політики утримуються від остаточного биття горщиків з Україною. Вони не хочуть закривати нам можливостей для геополітичного маневрування, адже без цього все закінчиться прийняттям умов Путіна по всіх інтеграційних проектах. Утім, скоріше за все, так і станеться", - наголосив він.
"Цькувати українську владу в унісон з європейцями Москві зараз вигідно. І час працює на Кремль. Адже економіка світу непевна – зате в Росії все стабільно. Захід із підозрою дивиться на співпрацю України з Іраном та Сирією – а Москва не має нічого проти. Геополітично вона стає дедалі комфортнішим партнером", - підкреслив експерт.
Думки інших експертів стосовно того, до чого можуть дійти закордонні політики задля тиску на українську владу читайте у журналі "Країна" № 18 (121) за 10 травня 2012 року.
Коментарі
12