Поведінка екс-прем'єра Юлії Тимошенко під час судового засідання викликала дискусії у суспільстві. Як зазнають експерти, основна мета — затягування процесу. Утім, політичні наслідки цього процесу, його логічне завершення та причини продовжують обговорюватись серед політологів.
Андрій Єременко, голова Спілки молодих політологів, 29 років.
Що означає ця справа для Тимошенко?
- Тимошенко використовує суди по максимуму для власного рейтингу. Рейтинг відповідно зростатиме. З точки зору своєї реклами й передвиборчої компанії вона робить все абсолютно правильно. Вона використовує цю ситуацію й формує із себе образ жертви.
Владі потрібно робити з Тимошенко жертву?
- На мій погляд, там є й інша тонша політична гра й вона набагато складніша, а суди - то тільки верхній шар. Швидше за все, паралельно з судами йдуть постійні перемовини. Більше того, якби цих переговорів не було б, Тимошенко вже давно би посадили.
Про що саме йдуть ці перемовини?
- Я думаю, що зараз йде поділ місць на округах, бо всі готуються до мажоритарної кампанії. Також йде торгівля й боротьба за "прохідні" округи, де можна використати адміністративний ресурс чи лояльне населення. Потім, дуже важливим компонентом є власність бютівців, за яку йдуть перемовини між власниками та владою. Забиратимуть її чи не забиратимуть — це основне питання. Можливо, на місцях йде також торг за посади.
Тимошенко зацікавлена в затягуванні процесу?
- Якщо вона пришвидшить процес, то в результаті її можуть посадити й вона позбавиться вигідної для себе інформаційної бази. Якщо ж її випустять, то вона не зможе робити із себе жертву й це буде відносно незручно.
Що впливає на владу у цьому процесі?
- Основна залежність від того, наскільки сильні будуть економічні проблеми в Україні. Якщо треба буде відволікати увагу людей від реальних економічних, то будуть і Тимошенко саджати, і Кабінет міністрів демонстративно розганяти. Якщо буде економічне поліпшення, а ми не маємо підстав на це серйозно сподіватись, то велика ймовірність, що цю тему досить швидко замнуть.
Коментарі
2