Характер листів, які написала Юлія Тимошенко до лідерів опозиції та Віктора Януковича, - це політична класика. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив народний депутат ІІІ-V скликань Борис Беспалий.
Наприкінці 2011 року колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко написала два відкриті листи. Перший адресувала лідерам опозиційних партій. Закликала їх об'єднатися перед парламентськими виборами 2012-го в єдиний список на основі нейтральної партії та разом висунути кандидатів у мажоритарних округах. У другому, названому "Листом диктатору", дала президенту Вікторові Януковичу шість порад, як уникнути фатальних помилок, зберегти країну і власне обличчя.
"Перший лист – до опозиційних сил, – позитивний, другий – негативний. Адже Юлія Володимирівна для прибічників біла й пухнаста, а для опонентів – чорніша сажі. Добре вміє користуватися політтехнологіями. Тому вміло чергує позитивні повідомлення з негативними", - зауважив Беспалий.
За словами нардепа, аналізувати реакцію на перший лист до прибічників Тимошенко зарано.
"Реакція не завжди негайна. Та й у практичній площині заклик формуватися у нейтральну партію – це все одно що збирати екіпаж для польоту на Марс. Думаю, Юлія Володимирівна мала на увазі моральне єднання. Можливо, тому й казала про морального авторитета, як Ліна Костенко", - наголосив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чоловік Тимошенко отримав політичний притулок у Чехії
"У листі до диктатора також є слушні поради. Наприклад, щоб Янукович з'їхав із "Межигір'я" й поселився у президентській резиденції, як Барак Обама. Головним опозиціонером Януковичу-президенту є Янукович-сибарит. Доки останній розкошуватиме у маєтках, довіри не буде", - підкреслив Беспалий.
Думки інших експертів щодо відкритих листів Тимошенко читайте у новому номері журналу "Країна" № 1 (104) за 12 січня 2012 року.
Журнал можна купити у точках продажу преси за ціною 9 гривень.
Передплату на журнал "Країна" можна оформити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн.
Коментарі