пʼятниця, 21 лютого 2014 14:31

Тігіпко не прийшов у Раду, бо торгувався за прем'єрство - ЗМІ

Тігіпко не прийшов у Раду, бо торгувався за прем'єрство - ЗМІ

Вчора 35 народних депутатів від фракції Партії регіонів проголосували за проект постанови, яким припиняється антитерористична операція, розпочата СБУ, а війська повертаються в місця постійної дислокації. ТСН.uа з'ясував, як опозиціонерам вдалося зібрати потрібні голоси.

Прицільна стрільба снайперів на Майдані, в результаті якої за даними Міністерства охорони здоров'я загинули 75 людей, змусила позафракційних нардепів, опозиціонерів і деяких депутатів від фракції Партії регіонів вчора зібратися на екстрене засідання Раді. Мета - прийняти постанову, яка б фактично припинила бойові дії в Києві.

Першим прийти в Раду депутатів закликав один із заступників глави фракції ПР Сергій Тігіпко. На своїй сторінці у Facebook він заявив, що необхідно терміново змінити спікера і узгодити кандидатуру нового прем'єр-міністра. Також Тігіпко повідомив про те, що всередині фракції ПР створена "антикризова" група. Але в результаті сам Тігіпко в Раду так і не приїхав. Один з нардепів від ПР Нестор Шуфрич на питання, де його колега лише задумливо знизував плечима.

Пізніше з'явилася новина, що у Тігіпка були переговори з лідером " Удару " Віталієм Кличком і лідером фракції "Батьківщина" Арсенієм Яценюком. Але ця інформація не підтвердилася. У лідерів опозиції була зустріч з главами МЗС Франції, Німеччини та Польщі.

Тігіпко, за словами джерел в опозиції, був в посольстві США. "Він боявся, що по дорозі будуть стріляти", - сказав один з Ударівців. 

Джерела повідомляють, що Тігіпко не з'явився в Раду, оскільки був зайнятий торгами за крісло прем'єр-міністра. Його прем'єрство активно просували Льовочкін і Фірташ, наводячи як аргумент 40 голосів у його депутатській групі.

Як опозиціонерам вдалося зібрати потрібну кількість голосів за постанову і що буде далі?

Довгі вмовляння

Екстрене засідання Ради було призначено на 15.00. Багато депутатів прийшли раніше. Серед прибулих не тільки опозиціонери, але й регіонали. Наприклад, Володимир Продивус, Віталій Чудновський, Володимир Вечерко, Віктор Бондар, який напередодні заявив про вихід з фракції ПР. Приїхали і Нестор Шуфрич, Геннадій Васильєв і Вадим Новинський. Останні переконували депутатів голосувати за опозиційний проект постанови, кажучи, що відбувається в Раді - неправильно і все вирішать на наступний день.

Шуфрич в кабінеті віце-спікера Руслана Кошулинського погоджував правки. На двох аркушах формату А4, написаних червоною ручкою, не залишилося живого місця. "Ми сказали, що якщо буде правова вакханалія, то ми підемо з залу, і після нашої жорсткої позиції цілий ряд питань буде знято", - сказав пізніше Шуфрич журналістам. За його словами один з пунктів, на якому наполягали регіонали, - засудити обидві сторони конфлікту. Але в результаті його прибрали з тексту постанови.

Процес узгодження тексту постанови зайняв кілька годин. В цей час депутати очікували кворуму, щоби розпочати голосування (необхідно 226 голосів). Списки зареєстрованих зберігав у себе нардеп від "Батьківщини" Валерій Лунченко.

Переговори з нардепами фракції ПР вели позафракційні Давид Жванія, Інна Богословська і нардеп від "Батьківщини" Микола Мартиненко. "Чекаємо, будуть голоси", - по дорозі у кабінет Кошулинського кинула Богословська. Були гарантії в обмін на позитивне голосування - депутати не знають. Один з нардепів від Удару не вдаючись у деталі розповів, що над цим питанням працювали. "Вони просто поступили порядно. І крапка", - відрізав Володимир Полочанінов.

Вони дійсно знайшлися. У залі зареєструвалися 239 нардепів, за проект постанови проголосували 236 депутатів. Свій голос за постанову віддало 35 регіоналів, хоча заяву про вихід із фракції написав 21 регіонал.

Цікавий нюанс: голосував і Вадим Новинський, якого пов'язують з власником СКМ Рінатом Ахметовим. Пізніше він пояснив, що так на його місці вчинила будь-яка нормальна людина. Після голосування Новинський пішов про щось радитися з Арсенієм Яценюком, лідером ВО "Свобода" Олегом Тягнибоком та Олександром Турчиновим.

Крім постанови депутати вирішили працювати без перерви, в тому числі і по вихідних. За більше, наприклад, за відставку Володимира Рибака з посади спікера Ради або за повернення Конституції 2004 року регіонали відмовлялися голосувати. "Є узгоджений текст Конституції? Хтось його бачив?" - відбивався від журналістів у кулуарах позафракційний нардеп Петро Порошенко, обіцяючи, що сьогодні в Раді буде 226 голосів.

Початок прориву

Глави МЗС Німеччини, Франції та Польщі ввечері вівторка по два рази по черзі зустрічалися з Віктором Януковичем і трьома опозиційними лідерами. Суть зустрічей: підписати якийсь договір між президентом і опозиціонерами за посередництва ЄС. Його суть, за словами одного з нардепів від Удару: повернути Конституцію зразка 2004 року, а потім до осінньої сесії парламенту доопрацювати її текст, провести президентські вибори не пізніше кінця 2014 року і утриматися від зайвого застосування сили.

Вранці в Раді зареєструвалися 360 нардепів. Засідання відкрив Володимир Рибак, заявивши про те, що підписав постанову. Після Рибак запропонував оголосити перерву до 16.00 для узгодження тексту постанови про повернення Конституції 2004 року. Але опозиційні депутати заблокували трибуну, почалася суперечка. На цей момент консультації Рибака з лідерами фракцій тривають.

До обіду з заявою виступив сам президент, який вже готовий на президентські вибори і повернення до Конституції-2004. Правда, коли він збирається проводити всі зміни, не сказав. У 2015 році?

Зараз ви читаєте новину «Тігіпко не прийшов у Раду, бо торгувався за прем'єрство - ЗМІ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути