Ексклюзиви
Неділя, 10 листопада 2013 16:44

Святослав Шевчук: "Україна боїться Асоціації з ЄС, як пацієнт боїться дізнатися про свої хвороби"

Глава УГКЦ Святослав Шевчук закликає не плекати ілюзій про миттєве покращення економічних та правових умов в Україні завдяки підписанню угоди про Асоціації з Євросоюзом. Про це він сказав під час круглого столу в Києві.

"Ми не плекаємо жодних ілюзій, що завтра рішенням якогось потужного владного чоловіка усе зміниться. Ні політичного, ні юридичного, ні економічного чуда не буде. В тому числі і 29 листопалда. Ми надіємося, що прийдуть дешеві якісні овари, що станеться якесь надзвичайне визнання України як держави у світі. Я би сказав, що це є все марні надії. Ми з вами надіємося тільки на Бога. Бог присутній і в секуляризованій Європі, і в Сполучених Штатах Америки, і в Україні".

За словами Блаженнішого, ймовірне підписання угоди про Асоціацію дасть змогу Україні об'єктивно оцінити свою внутрішню і зовнішню політику.

"Цей момент, який має статися в кінці листопада, є, безперечно, історичним моментом. Бо це шанс, який нам дарує Всевишній. Після нього може бути або велике розчарування чергове, або виклик до справді активного будівництва. Але я думаю, що ця дискусія уже нас міняє, тому що викликає нас до того, щоб ми самі взяли відповідальність за своє майбутнє".

Страх України преед підписанням угоди подібний до побоюваню пацієнта перед дверима лікарського кабінету, коли страшно дізнатися правду, - вважає глава УГКЦ.

"Я би наші природні страхи порівняв сьогодні до страху пацієнта, який повинен пройти медичне обстеження. Він боїться, тому що до кінця не знає правди про стан свого здоров'я.
Можливо, ті виклики, які ставитиме перед українським суспідльством і Асоціація з Євросоюзом, і наш можливий вступ в ці структури, є перевіркою і глибоким висвітленням правди про наше з вами суспільство, в якому ми живемо".

Зараз ви читаєте новину «Святослав Шевчук: "Україна боїться Асоціації з ЄС, як пацієнт боїться дізнатися про свої хвороби"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

371

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12860
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода