Росія неодноразово порушувала економічні положення Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї згідно Будапештського меморандуму від 1994 року.
Про це заявив доцент кафедри політології Києво - Могилянської академії Андреас Умланд , пише ZN.UA.
"У меморандумі США, Росія і Великобританія надали Україні гарантії національної безпеки в результаті самороззброєння Києва. Три країни-підписанта гарантували, що вони будуть "утримуватись від економічного тиску, спрямованого на те, щоб підкорити своїм власним інтересам здійснення Україною прав, притаманних її суверенітету, і таким чином забезпечити собі переваги будь-якого роду", - нагадав Умланд.
"Україна виконала умови угоди - вивезла ядерні боєголовки зі своєї території до 1996 року і на сьогоднішній день не має зброї масового знищення. Однак Росія з того часу неодноразово порушувала економічне становище меморандум 1994 року своїми різними санкціями проти України - особливо відверто під час п'ятиденного де-факто торгового ембарго на весь український імпорт в серпні 2013 року", - зазначає експерт.
При цьому Умланд нагадав, що США були головною силою, що стоїть за згодою Києва позбутися своєї ядерної зброї.
"Зараз Росія погрожує всебічними економічними санкціями, якщо Україна підпише вже парафовану Угоду про асоціацію з ЄС. Чи прийдуть сьогодні США, які колись підштовхнули Україну відмовитися від її ядерної зброї, на допомогу Україні в разы її можливої великомасштабної конфронтації з Росією?", - зазначає автор.
Коментарі
270