вівторок, 29 жовтня 2024 12:35

Швеція зупиняє співпрацю з владою Грузії

Швеція зупиняє співпрацю з владою Грузії
В уряді Швеції заявили, що призупинили усю пряму співпрацю з владою Грузії. Фото: pixabay.com

В Швеції заявили, що призупинили усю пряму співпрацю з владою Грузії.

Водночас фінансування проєктів громадських організацій продовжиться, заявив міністр зовнішньої торгівлі та міжнародної співпраці розвитку Бенжамін Дуза у Dagens Nyheter.

"Швеція зупиняє пряму співпрацю з урядовими відомствами Грузії і це рішення було ухвалене ще до голосування 26 жовтня через тривалий демократичний відкат у країні, зокрема ухвалення скандального закону про іноагентів. Йдеться, серед іншого, про співпрацю між податковими органами, що ми вважаємо недоречним за теперішніх обставин", - зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща глибоко стурбована: МЗС країни зробило заяву про вибори у Грузії

Стокгольм готовий відновити співпрацю, якщо Грузія знову змінить курс - що виглядає малоймовірним, доки "Грузинська мрія" залишається при владі.

"Якщо далі з'ясується, що Грузія серйозно сприймає свій рух до ЄС і цінує відносини з Євросоюзом - двері Швеції відкриті", - сказав міністр.

Загальна шведська допомога для Грузії сягала 190 млн шведських крон на рік. У 2024 році 25 млн крон (понад €2 млн) перерозподілили для проєктів громадянського суспільства.

"Ці кошти спрямовуються передусім на підтримку громадянського суспільства фінансовими ресурсами і юридичними спроможностями, щоб вони могли продовжувати працювати, попри запроваджені законодавчі обмеження", - додав Дуза.

У Грузії ЦВК оголосила, що на парламентських виборах перемагає проросійська партія "Грузинська мрія", яка набирає 54,08% голосів.

Грузинська опозиція оголосила бойкот парламенту. Опозиційні партії не визнали перемогу "Грузинської мрії" та заявили, що вибори були сфальсифіковані.

Зараз ви читаєте новину «Швеція зупиняє співпрацю з владою Грузії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути