Заступник голови фракції "Слуга народу", народний депутат Микола Тищенко привіз одній зі столичних тероборон бронежилети, які після тестувань виявилися непридатними для захисту під час війни. А виготовили їх майже 40 років тому.
Про це розповіли журналісти "Слідство.Інфо".
1 квітня Тищенко привіз три бронежилети і два мішки картоплі на блокпост київських тероборонців зі Святошинського району. В цьому районі знаходиться округ, в якому "слуга" обирався до Верховної Ради.
Зараз Тищенко періодично зʼявляється на публіці із шевроном "Титан".
У своєму пості від 2 квітня нардеп прозвітував про роботу: "Передали їжу та броніки наших захисникам. Ці броніки моя дружина та помічниці буквально привезли в Україну на собі".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заборону ОПЗЖ відтягнули, журналістів на суд не пустили
Тероборонці взялися тестувати отриманий захист. І дійшли невтішних висновків - жилети непридатні до використання.
"Бронежилет і бронежилет, ну добре, дякуємо. Потім вирішили перевірити. Ніхто не сумнівався, що може бути просто піар, подумали - ну може дійсно людина хоче допомогти. А вийшло так, що це не просто допомога була", - розповів один із представників Святошинської ТрО із позивним "Отаман".
Тероборонці запросили журналістів відвідати блокпост та на власні очі переконатися, що захист бронежилетів від Тищенка і справді не працює. Продемонстрували, що мʼякий захист бронежилетів легко пробивається ножем.
Частини бронежилетів, наданих нардепом, мають написи німецькою із вказанням року виробництва - 1983, і класу захисту - перший та другий.
Захисники просто розрізали внутрішнє наповнення цього захисту - спеціальний матеріал, який мав би захищати від куль, від старості просто розсипався.
Українські виробники броні кажуть, що принцип "краще хоч якийсь бронежилет, ніж ніякого" не працює - неправильний захист деформує кулю, і вона завдасть значно більшої шкоди, ніж просто поранення без "броніка".
Адже без бронежилета куля може пройти наскрізь через тіло, а деформована через зіткнення з неякісним чи невідповідним бронежилетом може сильно пошкодити внутрішні органи.
Крім того, бронежилети від Тищенка не мали жодних документів.
Кожен бронежилет повинен мати сертифікат, який підтверджує, що цю партію "броніків" перевірили, і вона справді захищає на тому рівні, який зазначений.
Тероборонці намагалися запитати у "слуги", навіщо він привіз їм такі бронежилети.
"Ми зверталися до Миколи Тищенка, просили допомоги святошинцям, позначили його (у соцмережах), але жодної відповіді, навіть не переглядав, нічого нам не відповів, коментарі закрив", - розповів один із представників Святошинської ТрО Віталій.
Журналісти неодноразово намагалися сконтактувати із "слугою", на дзвінки і повідомлення депутат теж не відповідав.
Однак у червні вдалося отримати коментар - Тищенко відвідав один із заходів у столиці.
Спочатку заперечив, що бронежилети привезла його дружина, заявивши, що йшлося про інші. Попри те, що у його повідомленні в соцмережах йдеться протилежне.
"Вони прийшли на фонд, і ми зробили доставку", - сказав. А на запитання журналістів, чи він купував ці жилети, відповів: "Я не закупляв. Я взяв і тільки доставив логістичну доставку в той час, коли це цього потребувало".
"Ми його (бронежилет) перевіряли, він витримував захист і всі свідчення, які сьогодні ви кажете, це просто не до мене", - заявив "слуга".
Микола Тищенко обирався до Верховної Ради від партії "Слуга народу" по округу у Святошинському районі Києва. Працює заступником голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури.
Торік у квітні влаштував вечірку на честь дня народження дружини. Святкування відбувалось у зоні готелю Fairmont Gold Lounge.
У 2020-у попри карантин у Києві продовжував працювати ресторан "Велюр", який належить Тищенку. Серед гостей ресторану були нардепи.
Коментарі