Влада поки не демонструє бажання змінювати свою економічну політику.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав народний депутат від партії УДАР Павло Розенко.
Як повідомлялося раніше, Україна зайняла 161-е місце в рейтингу економічної свободи, що вираховується фондом Heritage Foundation і експертами Wall Street Journal. Таким чином, Україна опинилася в групі країн з найменшою мірою економічної свободи.
Розенко переконаний, що такий стан економічних свобод пов'язаний із динамікою сприйняття економічних і політичних процесів в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти назвали основні ризики для глобальної економіки
"Динаміка сприйняття суспільством тих економічних та політичних процесів, які відбуваються в Україні засвідчує, що суспільство в цілому не відчуває на собі покращення як політичних, так і економічних свобод. Навіть сам уряд сьогодні визнає те, що за останні 2,5-3 роки його діяльності економіка знаходиться не в найкращому стані. І перші звіти за виконання бюджету 2012 року однозначно підтверджують, що у нас, фактично, щодо доходів державний бюджет не виконуються", - підкреслив він.
Одна з головних причин такого стану, на переконання парламентаря, — це велика тінізація економіки.
"Уряд сам сьогодні визнає, що близько 40% української економіки знаходиться у тіні. Якщо брати сегмент малого і середнього бізнесу, то вже 70-80% цього бізнесу тінізовані. А це найбільш яскравий показник того, що свободи ведення економічного діяльності, бізнесу, у нас фактично немає", - підкреслив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Основні ризики світової кризи вже минули - експерт
Розенко додав: "Бізнес робить все для того, щоби не працювати з державою, не мати відкритих стосунків. І очевидно, що в першу чергу, хто в цьому винен — це держава, яка не може створити нормальних умов для ведення бізнесу і підприємницької діяльності".
Водночас, парламентар зауважив, що не зважаючи на те обіцяє влада, тенденцій до позитивних зрушень у цій сфері поки не спостерігається.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд затвердив план "задобрення" іноземних інвесторів
"Влада дуже багато декларує різних ідей. Та коли доходить до їхньої реалізації — то все відбувається з точністю до навпаки. Згадаємо приклад Податкового кодексу чи приклад Єдиного соціального внеску, коли начебто позитивні ідеї, які б мали виводити бізнес з тіні, призвели до ще більшої його тінізації, і в першу чергу, це стосується саме малого і середнього бізнесу, - зауважив він. - Тому, на жаль, у нас декларації розходяться з реальними справами. Я, наприклад, сьогодні не бачу жодних передумов до того, щоби влада якимось чином змінила б своє ставлення до ведення економічної політики, бо, за великим рахунком, уряд у нас майже не змінився. Змінилися певні персоналії, але я не думаю, що принципово зміняться методи діяльності нинішньої влади".
Коментарі
2