29 квітня в Україні проходять перші вибори в 40 об'єднаних територіальних громадах.
Обирають депутатів до 4 міських, 14 селищних та 22 сільських ОТГ. До складу цих об'єднаних громад увійшли 133 місцеві ради. Про це на своїй сторінці в соцмережі написав міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
"Час обирати нових лідерів нової системи управління країною, які готові власноруч змінювати на своїх територіях життя на краще. Творити сучасні нові школи, дитсадки, амбулаторії, будинки культури та дороги", - пише Зубко.
У Вінницькій області вибори проходять в 1 об'єднаній територіальній громаді, у Волинській - 1, Дніпропетровській - 4, Донецькій - 1, Запорізькій - 7, Івано-Франківській - 2, Кіровоградській - 3, Луганській - 1, Одеській - 3, Полтавській - 2, Рівненській - 3, Сумській - 1, Тернопільській - 2, Харківській - 4, Херсонській - 1, Хмельницькій - 2, Чернівецькій - 2.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курчата, комбікорм та дрова: чим підкуповують українців на виборах
Додаткові вибори депутатів проводять в громадах, приєднаних до ОТГ. У Житомирській області такі вибори відбуваються у 2 селищних радах, у Запорізькій області – в 1 сільській раді, у Харківській області – в 1 селищній раді, у Чернівецькій області – 1 селищній раді.
Після проведення сьогоднішніх виборів в цілому в Україні буде створено 705 об'єднаних територіальних громад.
26 квітня Конституційний суд визнав таким, що протирічить Конституції України (є антиконституційним) закон "Про всеукраїнський референдум", з моменту початку дії якого в 2012 році втратив силу закон "Про всеукраїнський і місцевий референдуми", каже народний депутат Аркадій Корнацький.
Це означає, що з моменту опублікування цього рішення Конституційного суду, тобто з 27 квітня 2018-го, закон "Про всеукраїнський і місцевий референдуми" знову набув чинності.
Коментарі