Із 1 січня наступного року набуде чинності угода про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом.
Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк у вівторок, 23 червня, на засіданні колегії Міністерства економіки України, - повідомляє прес-служба уряду.
"Ні Росія, ні будь-хто інший не зупинить цей процес. Це наша двостороння угода з Європейським Союзом, і нам вирішувати і по змісту, і по формі, якою є ця угода", - сказав прем'єр.
"Нам вирішувати, що ця угода повинна набути чинності й реалізуватися в наших двосторонніх відносинах з 1 січня наступного року", - підкреслив він.
У рамках реалізації угоди про ЗВТ, за його словами, всі Міністерства отримали завдання з імплементації базових положень цієї угоди. Яценюк зазначив, що частина Міністерств "не квапляться в реалізації завдань уряду щодо імплементації положень угоди": "Більш за все мене турбують технічні регламенти, а це компетенція Міністерства економіки України".
"Ми нарешті відмовляємося від "совєтських ГОСТів" і переходимо на технічні регламенти, якість продукції і стандарти, які є в Європейському Союзі. Це - єдиний шлях для того, щоби завоювати нові ринки", - наголосив Яценюк.
"Європейські технічні регламенти – це конкурентність української продукції", - додав він.
Яценюк звернувся до Міністерства економіки України прискорити роботу з запровадження технічних регламентів європейського зразка.
Глава уряду наголосив на необхідності "чітко визначитися, яка стратегія нової економічної політики держави": "Від пострадянської ми вже відійшли, а до нової ринково орієнтованої, ліберальної і ефективної так і не дійшли".
Робота Міністерства економіки, підкреслив він, має бути "дороговказом в цілому на декілька десятків років наперед, яку економіку країни ми будуємо": "Чи це сировинна і відстала економіка на кшталт російської, чи це нова якість економіки, яка в основі своїй має знання і бореться за нові ринки, яка бореться в дуже конкурентному середовищі і захоплює його. Знаю, що ви і я особисто є прихильниками саме другої - ефективної, швидкої, потужної, конкурентної моделі української економіки", - звернувся Глава Уряду до представників Мінекономрозвитку.




















Коментарі