Ексклюзиви
Четвер, 05 листопада 2015 12:27

Рада зробила перший крок до прийняття нового Трудового кодексу

Рада зробила перший крок до прийняття нового Трудового кодексу

Верховна Рада прийняла за основу новий Трудовий кодекс. Його підтримали 258 нардепів.

Автори законопроекту пояснили, що необхідність прийняття Трудового кодексу спричинена тим, що усі трудові відносини на сьогодні регулюються радянським кодексом від 1971 року.

Проект Трудового кодексу складається із дев'яти книг на 368 статей. Новий Кодекс передбачає дотримання вже встановлених соціальних стандартів у сфері праці.

Закон запроваджує порядок укладення письмового трудового договору, його дії та припинення, уточнюються порядок оплати праці за різних обставин виконання робіт, відповідальність роботодавця за несвоєчасну виплату заробітної плати працівникам та ін.

Депутат Людмила Денисова пояснила, що разі ухвалення закону, в Україні усі трудові договори муситимуть стати письмовими, що дозволить вивести зарплати із тіні. Якщо у роботодавця та працівника будуть неоднозначні трактування їхніх прав, то усі рішення муситимуть прийматись на користь працівника.

Водночас фракції Радикальної партії та "Батьківщина" розкритикували законопроект, заявивши, що його розробляв ще Янукович і він погіршує умови праці для працівників.

До другого читання законопроект готуватимуть три тижні, а не два, як зазвичай. Крім того, у комітету євроінтеграції, Мін'юсту та МЗС є поправка, яка повинна розширити і уточнити антидискримінаційні норми, в тому числі щодо гендеру та сексуальної орієнтації.

Нагадаємо, що сьогодні ВР повинна проголосувати всі законопроекти, необхідні для лібералізації безвізового режиму.

Зараз ви читаєте новину «Рада зробила перший крок до прийняття нового Трудового кодексу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6898
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути