Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін став претендентом на "премію миру імені Конфуція", що вручається в Китаї, повідомляє Agence France-Presse.
Крім Путіна до списку номінантів, який оголосили сьогодні, 17 вересня, в Пекіні організаторами премії, потрапили канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент ПАР Джейкоб Зума, творець гібридного рису Юань Лунпін. Крім них, претендентом на премію названо панчен-ламу - другий за старшинством лама в тибетському буддизмі, який повинен розпізнати реінкарнацію далай-лами. Мова йде про Гьялцене Норбу, якого назвали панчен-ламою влади Китаю. Уряд Тибету у вигнанні вважає панчен-ламою зниклого 15 років тому Гендуна Чок'ї Ньіму, на якого вказав Далай-Лама.
Лауреат премії Конфуція стане відомий 9 грудня, за добу до церемонії вручення Нобелівської премії миру в Осло. Грошова частина премії складає 100 тисяч юанів (близько 16 тисяч доларів).
Представник оргкомітету премії Лю Хаофен заявив, що китайська нагорода не є аналогом або конкурентом Нобелівської премії миру, проте відрізняється від неї завдяки тому, що враховує інтереси Сходу. За його словами, у відборі номінантів брали участь 20 представників китайської науки та мистецтва. Панчен-лама був висунутий на премію за створення "гармонії в Китаї", а Меркель за заслуги у стабілізації обстановки в Європі. З яких причин до списоку претендентів на китайську премію були включені Путін і Джейкоб Зума, не повідомляється.
Нагадаємо, про створення премії імені Конфуція стало відомо в грудні 2010 року незадовго до того, як у Норвегії відбулася церемонія вручення Нобелівської нагороди китайському дисиденту Лю Сяобо. Першим лауреатом "конфуціанської" премії став колишній віце-президент Тайваню Лянь Чжань. Нагороду він отримувати відмовився.
Раніше організатори та члени журі китайської премії миру заперечували будь-який зв'язок з урядом Китаю. Тим часом Лю Хаофен, оголошуючи номінантів другої "конфуціанської" премії, відкрито заявив, що засновником премії є організація, якою опікується міністерство культури Китаю.
Коментарі