Стратегічні наміри путінського режиму лишаються незмінними: знищення суверенітету України, повалення влади, заміна її на проросійську, захоплення нових територій, а не лише Донбасу й південних областей. Проте катастрофічний для російського суспільства та економіки перебіг бойових дій вносить корективи в найближчі плани російського керівництва та змушує до непублічних переговорів з США та НАТО. Джерела, наближені до центрів прийняття рішень у РФ, повідомляють, що напередодні Мадридського Саміту НАТО російські дипломати отримали завдання досягти певного узгодження позицій з Альянсом.
Як пише політичний аналітик Олександр Кочетков, Росія готова піти на часткове виведення російських військ з окупованих територій України, окрім Криму, в обмін на зміну політичного керівництва в Києві. Про це, за його даними, було особисто наголошено під час крайньої розмови, яка відбулася 26 червня, між головою Служби зовнішньої розвідки РФ Сергієм Наришкіним та директором Національної розвідки США Евріл Гейнс. Проте США категорично відкинули будь-які пропозиції, які передбачали зміну політичного керівництва України. Про це пише Telegraf.
З різних джерел надходять підтвердження що у Вашингтоні російські пропозиції відкинули, попри суттєву ескалацію на фронті, яка в цей період якраз відбувалася на сході України. І хоча українські Збройні сили вимушено відступили з Сіверськодонецька та Лисичанська, водночас по всій лінії фронту почалися успішні влучання по складах боєприпасів та командним пунктам окупантів.
Отримавши таку недвозначну відповідь, Путін 7 липня робить заяву, яка вже стала мемом, про "ми ще не починали по-справжньому". Одразу після цього Росія активно сприяє розкрутці скандалу навколо заяв Вікторії Спартц, щоб, використовуючи політичне протистояння в США, завдати репутаційних втрат Україні. Також низка публікацій в західних ЗМІ, включно з сумнозвісною публікацією в Financial Times, мала на меті продемонструвати Вашингтону, що Росія може впливати на внутрішньоамериканський порядок денний. Паралельно продовжується демонстрація готовності до поступок, як в переговорах по зерну, так і щодо зменшення інтенсивності бойових дій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Армія Путіна вбила 349 дітей в Україні – де найбільше жертв
Олександр Кочетков прогнозує, що "РФ має намір до серпня-вересня 2022 року повністю захопити Донбас та запропонувати Україні мир на своїх умовах. Такі терміни пов'язані з наміром провести 11 вересня референдум про входження Херсонської області та так званих ДНР і ЛНР до складу РФ. У випадку якщо Україна і Захід відмовляться змінювати владу в Україні, а спроби фізичного усунення Володимира Зеленського знову зазнають невдачі, Росія готова шляхом мобілізації всіх людських і матеріальних ресурсів (у тому числі й країн ОДКБ) захопити якомога більшу територію України, паралельно розраховуючи на більшу поступливість європейців через наближення зими та потребу в російських енергоресурсах".
Також в цих планах враховується фактор американських виборів та наявність "друзів Путіна" в обох таборах американського політикуму і використання американського фактора в тиску на Україну.
За інформацією різних джерел, остаточну стратегію подальших дій Путін визначатиме після завершення липнево-серпневої кампанії на території Донецької й Луганської областей плюс південь України, щоб мати розуміння ресурсів, які в нього будуть на той момент. Так само буде постійно активним переговорний трек, як наочна альтернатива картинки "кривавої бані", яку Путін сподівається створити. Але оскільки сценарій переговорів з РФ на їх умовах для заходу й України є неприйнятним, найбільш ймовірною є суттєва ескалація найближчим часом та повне виснаження ресурсів на ведення активних бойових дій РФ щонайбільше до кінця поточного року.
Російська Федерація поки не збирається закінчувати криваву війну проти українського народу. У Кремлі хочуть "досягти усіх цілей", заявила прессекретарка Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова на брифінгу. Вона наголосила, що всі прагнення США та їхніх союзників зміцнити боєздатність України нібито даремні.
У президента України Володимира Зеленського немає особливого меседжа для російського диктатора Володимира Путіна. Водночас Зеленський хоче, аби Путін усвідомив, що відповідає за війну проти України та може її завершити.
Коментарі