Мер Києва Віталій Кличко заявив про тиск на столичну владу і на нього особисто. Так прокоментував обшуки прокуратури в Київській міській державній адміністрації.
"Протягом останніх двох днів правоохоронці та податківці буквально кошмарять столичну владу.
Такого не було в Україні навіть в махрові часи Януковича. Вриваються на комунальні підприємства, додому до керівників. Це якісь нальоти", – заявив він на сесії міськради, повідомляє "Суспільне"
За його словами, зранку 13 травня правоохоронці прийшли з обшуками до головного архітектора Києва і до голови виконкому партії "УДАР".
"Шукають корупцію? Як блискавично і масово знайшлися якісь "справи", що не витримують жодної правової критики. Насправді те, що відбувається, – це тиск на столичну владу і придушення місцевого самоврядування. Тиск на мене особисто", – заявив Кличко.
У Telegram Кличко написав, що на нього тиснуть, "бо Київ вивчає питання про запровадження виконкомів. Коли громада і управління містом не залежать від вказівок і волі Банкової".
"А тим, хто хоче мене, так би мовити, "потренувати", скажу: я тренувався, ще коли ви в школу ходили. Тому перебуваю в чудовій формі", - заявив мер Києва.
Прокуратура повідомила про злочинну схему в столиці
Сьогодні прокуратура повідомила, що викрила схему, яка приносила мільйонні прибутки від "кришування" нелегальної торгівлі в підземних переходах столиці.
Прокурори з СБУ провели обшуки в учасників злочинної групи, які спільно з чиновниками КМДА організували систематичне вимагання та отримання коштів із суб'єктів господарювання за незаконну оренду торгових точок у центральних районах столиці.
До злочинного угруповання входять майже 20 осіб, заявила прокуратура.
Зокрема - колишній народний депутат, а також нинішні й колишні депутати Київської міської ради. Які щомісяця отримують, за попередніми даними, від 5 до 7 млн грн доходу від оренди торгових точок, нелегально облаштованих у переходах станцій метро в Шевченківському, Солом'янському, Печерському та Голосіївському районах.
Тим часом "Українська правда" повідомляє, що йдеться про колишнього народного депутата Артура Палатного.
З 2012 року КМДА передала в користування "інвесторам" 228 підземних переходів. Умова - приватні фірми самі ремонтують і прибирають, боротимуться із стихійною торгівлею. При цьому надали право безконтрольно встановлювати торгові точки у будь-якій кількості, без обмежень.
Одним із таких інвесторів став депутат Київради, голова однієї з постійних комісій. Він контролював значну кількість посередницьких структур, що здавали ці торгові площі в суборенду. Прізвища депутата не називають.
При цьому жоден з інвесторів не дотримувався своїх зобов'язань: не ремонтував переходи, займаючись лише організацією торгівлі.
П'ять років тому Верховний суд визнав незаконними майже всі такі інвестиційні договори.
Попри це, з 2016 року учасники злочинної групи незаконно вимагають та отримують гроші від підприємців, які ведуть роздрібну торгівлю у переходах.
Згідно з розподілом ролей, учасники групи систематично кожного місяця збирали платню з "орендаторів" і забезпечували їхню діяльність підключенням до електромереж комунальних підприємств. За що підприємці їм сплачували окремо. Щомісячна платня з однієї точки тільки за оренду приміщень становила від 10 до 15 тис. грн.
При цьому колишній нардеп лобіює заборону демонтажу МАФів у переходах. Також регулярно отримує гроші від членів угруповання.
Раніше обшуки проводили в Київавтодорі. Кримінальне провадження розпочали за фактом умисного ухилення від сплати податків під час ремонту доріг у столиці на суму понад 18 млн грн.
Коментарі