Додаткові джерела фінансування до київського міського бюджету можна знайти серед великої кількості підприємств.
Так думку в коментарі Gazeta.ua висловив експерт центру стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко.
"За керівництва Києва Олександра Попова, Київ вперше за роки незалежності, з регіону, який був донором державного бюджету, став регіоном дотаційним. Це звичайно, дуже видатне досягнення. Бо треба було дуже постаратися, щоб регіон, де найбільша концентрація населення, найбільші фінансові потоки і найдорожча власність в Україні, перетворився на дотаційний регіон", - зауважив експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада боїться чесних виборів мера Києва і може поставити місто на коліна - нардеп
Коментуючи заяву Попова про те, що якщо асигнування до міського бюджету не будуть збільшені, то київській владі нічого робити у власних кабінетах, Матвієнко зазначив: "Очевидно, що київська влада є похідною від Партії регіонів, яка не користується підтримкою киян. Тобто, справді, київська влада не представляє інтереси киян з точки зору просто політичної репрезентації. З цієї точки зору, Попову таки немає сенсу сидіти в своєму кабінеті".
Політолог зазначив, що насправді київські фінанси не в такому поганому стані, як про це говорить київський очільник.
"В цьому разі панові Попову справді нічого не вартує знайти спільну мову з тими, хто наповнює міський бюджет. Візьмемо київські маршрутки. Щодня там обертаються мільйони гривень. Що зроблено для того, щоб з тіні ці потоки вивести на світло? Не з точки зору підвищення тарифів, а щоб з них платилися реальні податки? Тобто вилучення корупційної складової з формули собівартості товарів і послуг в місті Києві. Це стосується метрополітену, величезного холдингу "Київенерго", який отримує живі готівкові гроші", - додав він.
На думку експерта, для цього дійсно потрібні здібності хорошого керівника.
"В Києві грошей під ногами просто неміряно. Але для цього справді потрібна політична воля, адміністративний хист і юридичний фах, щоб знайти нормальну спільну мову з підприємцями. Саме якість менеджменту плюс неймовірна жадібність корупціонерів призвели до фінансового колапсу столиці. Що є безпрецедентним", - зауважив політолог.
Коментарі