Ухваливши закон про земельний банк, влада фактично може розпочати розподіл землі, а вже потім де-факто легалізувати її продаж.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав експерт ГО "Фонд суспільної безпеки" Юрій Гаврилечко.
Він припустив, що завдяки ухваленню закону про земельний банк, влада хоче розпочати інвентаризацію землі, а потім вже оголосити про її продаж
"Ухвалення подібного закону без ухвалення закону про ринок землі дозволяє зробити дуже цікаву річ — це призведе того, що буде продовжено повну інвентаризацію і встановлено певні правила щодо власності землі. По суті, виникне ситуація, що при прийняття закону про ринок землі виявиться, що саме продавати вже майже нічого немає. Ринок вже повністю розподілено, є нові власники і цей закон лише буде виключно постфактум закріплювати існуючи стан речей", - пояснив експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кілька сімей хочуть скупити 40 млн га українських чорноземів за копійки - Гриценко
Гаврилечко додав, що саме банк може займатися розподілом та продажем землі.
"Очевидно, можливо таким чином буде ще подолано в суто технічний спосіб мораторій на продаж землі господарського призначення. Банк є, він може цим розпоряджатися", - наголосив експерт.
Він також підкреслив: "Через це важко сказати, в який спосіб це буде входити в законодавчі колізії з іншими законодавчими актами. Але що певні проблеми будуть — вже зараз можна стверджувати. Будь-які спроби зробити щось без дуже чіткого законодавчого розмежування і встановлення правил гри, говорить про те, що правила будуть потім вже закріплятися за наявністю того, що вже є. Верховна Рада у цьому випадку підійшла дуже цікаво — вона в дуже простий спосіб поставила віз попереду кобили. І спочатку вона вирішила всі питання із власністю у такий спосіб, а потім вже буде розподіляти і закріпляти наявну ситуацію новими законами".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада вночі прийняла закон про створення земельного банку
"У нас 20 років ведеться розмова, що буде створено земельний кадастр і все буде абсолютно добре. Він взагалі мав запрацювати у повному обсязі з першого липня цього року. Допоки немає чітких правил ведення, чи будь-яких інших чітких нормативних актів, які дозволяють використовувати у той чи інший спосіб землю, вони не йдуть на користь ситуації", - підсумував Гаврилечко.
Нагадаємо, що вчора, 6 вересня, о 21:47 Верховна Рада прийняла закон про створення земельного банку. Проект закону №143 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності" фактично створює передумови для функціонування ринку землі.
Коментарі
2