Ексклюзиви
четвер, 22 вересня 2011 12:19

При ухваленні закону про вибори думку Венеціанської комісії ніхто не враховуватиме - Лавринович

При ухваленні закону про вибори думку Венеціанської комісії ніхто не враховуватиме - Лавринович

Наступного тижня президент Віктор Янукович отримає проект закону україни "Про вибори народних депутатів України".

Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович на прес-конференції.

Також міністр зазначив, що перші робочі матеріали проекту закону стали публічними. Так журналістам на прес-конференції роздавали листи із зауваженнями, висловленими у попередньому проекті спільної оцінки законопроекту Венеціанської комісії та ОБСЄ.

Список зауважень містить 42 пункти. Першим пунктом іде зауваження щодо запровадження виборчої системи, яка складається на основі відкритих списків та множинних регіональних виборчих округів.

Водночас, на думку Лавриновича, ці зауваження при ухвалення закону про вибори не може бути враховано: "Це моє персональна точка зору, я хочу, щоб позиція міністра юстиція була відома заздалегідь".

Лавринович також додав, що думку Венеціанської комісії не буде враховано, оскілька виборча система — це внутрішня справа країни.

"Венеціанська комісія не вважає це зауваженнями — вони сказали, що це — ваше право. Змішана виборча система, по-перше, передбачає громадянам право обирати свого депутата. Кажуть, що краще було б з відкритими списками. Водночас подивіться, яка іде кількість виступів на підтримку того, щоб нічого не змінювати. Це означає - залишити закриті списки, як один із існуючих варіантів, для того, щоб біржа і далі працювала, щоб депутати не обиралися, а купувалися", - наголосив міністр.

Також Лавринович зазначив, що прохідний бар'єр складає 5%.

Зараз ви читаєте новину «При ухваленні закону про вибори думку Венеціанської комісії ніхто не враховуватиме - Лавринович». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути