Колишній заступник секретаря СНБО Степан Гавриш підтримує ідею про повернення виборців, які вже отримали документи для голосування за межами власного округу, на їх власні виборчі округи. Про це він розповів у коментарі Gazeta.ua.
Нагадаємо, радник президента Олена Лукаш у п'ятницю заявила про необхідність врегулювання голосування за так званими відкріпними талонами, задля попередження зловживань на виборах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому є неправильною позиція "беріть усе, а голосуйте серцем"
"Це чудовий крок. Олена Лукаш, як чудовий юрист розуміє, що за певними оборудками, якими могли скористатися при отриманні відкріпних талонів і перевезенні великої кількості виборців на інші округи, криється політична катастрофа, пов'язана з не легітимністю виборів. Це в сукупності давало б можливість фальсифікації виборів на місцях", - вважає Гавриш.
"В регіонах адміністратори, які відповідають за вибори, примітивно і надто некваліфіковано сприймають процес, взявши на себе публічно зобов'язання провести всіх без виключення кандидатів від влади до перемоги, - додав він. - Вони включають будь-яку складову адміністративного ресурсу, розчавлюють будь-яку демократичну можливість для рівних виборів. Вони знищують справедливість і використовують технології маніпуляції, щоб ці вибори не були прозорими".
За словами Гавриша, навіть якщо рішення про повернення виборців на власні округи буде адміністративним, "буде правильним, справедливим і своєчасним. Особливо в умовах, коли Україна поглиблюється в не легітимність оцінок усього зовнішнього світу".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український виборець одягає на себе ланцюг, який буде менше тиснути
Відповідаючи на питання про те, чи не стане таке рішення причиною для нових зловживань, Гавриш зазначив: "Сьогодні у виборчих штабах засіли професійні політтехнологи, завдання яких будь-якою ціною маніпулювати виборами і добитися максимальної зміни електорального вибору в і інтересах своїх замовників. Тому, безумовно, і тут можуть бути зловживання, але вони будуть носити мінімальний характер, ніж у іншому випадку. Дійсно, можуть бути такі ситуації, коли виборцю треба виїхати, наприклад, на лікування. Але це не складно перевірити через порівняно невелику кількість документів. По-друге, відсоток таких виборців складає не більше 1-2% від тих, хто буде голосувати. Але це унеможливить завезення з регіонів цілих ешелонів людей. Бо це політична піхота, яких наймають, везуть, щоб тільки виконати одну функцію – виступити чисельними і рішучими рядами на підтримку кандидата, у якого провалився рейтинг".
Коментарі
6