Про це сказав прем'єр-міністр Олексій Гончарук, презентуючи оновлений проект бюджету.
"Надходження від продажу землі - недохідна частина бюджету, вони не можуть бути дохідною частиною бюджету. Дохідною частиною бюджету можуть бути лише ресурси, які надходять регулярно. Якщо ви одноразово щось продаєте - приватизація або ринок землі - це не гроші, які ви можете собі дозволити витрачати на обслуговування постійних витрат. Це кошти, за рахунок яких ви можете зменшити держзапозичення, тобто зможете менше позичати", - сказав Гончарук.
Він наголосив, що ринок землі хочуть запустити не для залучення додаткових коштів від її продажу, а для створення цивілізованих відносин на ринку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запустили сайт про земельну реформу
25 вересня Кабінет міністрів затвердив законопроект про ринок землі та передав його на розгляд до парламенту. У разі ухвалення документу Верховною Радою в Україні скасують заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення з 1 жовтня 2020-го.
Одна людина або компанія разом із пов'язаними особами сукупно зможе купити не більш як 15% с/г земель у межах однієї області або 0,5% всіх земель с/г призначення в Україні. Першочергове право на купівлю землі отримає її орендар.
Президент Володимир Зеленський заявив, що цей законопроект подавати до парламенту не можна.
Уперше мораторій на продаж землі в Україні запровадили 2001-го, після чого кілька разів продовжували. Востаннє парламент продовжив мораторій своїм голосуванням 20 грудня 2018-го. Він чинний до 2020-го.
Коментарі