Європейський Союз повинен відповісти на агресію Росії в Азовському морі новими санкціями
На цьому наголосив співголова парламентського комітету асоціації ЄС-Україна Даріуш Розатті, повідомляє "Укрінформ".
За його словами, завтра під час відкриття пленарного засідання Європейський парламент повинен виступити з потужною заявою з приводу незаконних дій РФ.
"Ми будемо над цим працювати. Ця заява має чітко визначити, без будь-яких сумнівів, хто є агресором. Має бути надісланий потужний сигнал, що Європейський Союз не може прийняти таку поведінку. І що це має наслідки. Санкції мають бути продовжені. Як пропонувалося, вони мають бути поширені на всіх людей, які несуть відповідальність за накази, що віддавалися для початку провокації в Азовському морі, аж до найвищої ланки командування... Наприклад, остаточно заборонити проект "Північний потік-2".
Ми маємо зробити напевно, щоб президент Путін заплатив високу ціну за такі дії. Якщо він не заплатить таку ціну, якщо він бачитиме, що наша відповідь і реакція є м'якою або хиткою, це лише спонукатиме його робити більше (агресії) – це дуже зрозуміло", - заявив Розатті.
Євродепутат зауважив, що ЄС має координувати свої дії з НАТО, тому що події, які розгортаються поряд із кордонами Євросоюзу, становлять загрозу для європейської безпеки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російська агресія на Азові: Вакарчук звернувся до українців
Ввечері 25 листопада російські силовики атакували три українські катери в Азовському морі та застосували зброю. Шістьох українських військових поранені, двоє з них перебувають у важкому стані. Після атаки спецназ ФСБ захопив українські катери "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу" разом із особовим складом.
У зв'язку з цим Україна зібрала засідання РНБО, на якому запропонувала вводити воєнний стан. На позачерговому засіданні 26 листопада Верховна Рада підтримала закон про запровадження воєнного стану в 10 областях України та її внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.
З'єднання і частини Збройних сил України привели в стан повної бойової готовності.
Коментарі