Закриття судом справи проти Геннадія Кернеса має вигляд домовленості з президентом Петром Порошенком.
Про це Gazeta.ua сказав журналіст і політичний оглядач Леонід Швець.
"Усі чекали фіналу цієї справи, хотіли, щоб хоча би тут Кернес відповів. Однак результат виявився іншим - політичною домовленістю між мером великого міста, у якому проживає багато виборців, і Банковою.
На майбутніх виборах багато що вирішуватимуть великі міста. Той, хто тримає там справжню владу, даватиме гарантію результату. Те, що Кернес може досягати цього результату, інколи різними методами, всім відомо.
Подібна ситуація і в Одесі. Коли чимало претензій до тамтешнього мера Труханова залишаються лише претензіями і не доводяться.
До виборів їх обох точно не чіпатимуть. Бо це яка не яка опора Банкової, президента і кандидата Порошенка та БПП на парламентські вибори.
Саме такий висновок зробить суспільство. Навіть якщо, дійсно, є якісь юридичні перестороги. І можна припустити, що прокуратура, коли бралася за цю справу, вважала що може довести її до кінця. А по ходу виявилося, що не може: немає доказів, може кудись зникли свідки і так далі. Навіть якби були найдосконаліші прокурори в країні, але вони не бачили перспективи.
Адміністрація президента — слабка. І для підсилення їй потрібні такі, як Кернес
З Геннадієм Адольфовичем все буде добре. Кримінальної перспективи в цій країні в нього немає. Значну частину своїх статків, скоріше за все, він вже вивів. У юрисдикції, де не буде перешкоди для користування.
Ходять чутки, що на наступні вибори мера Кернес не піде. Хоча, якби пішов — він би їх виграв. Поки навіть близько немає фігури, яка б могла його замінити. Того, хто би не лише номінально був мером, але і реально керував Харковом.
Також ходять чутки, що зараз місто віддане на розграбування його молодим помічникам. Вони творять, що хочуть. Бо розуміють: татко йде, наступного терміну у нього не буде.
Першою вимогою Майдану була справедливість. Її ми так і не дочекалися. Конкретно у випадку з Кернесом, як уособленням антимайдану.
Чи взагалі не буде жодного результату в справах злочинів проти Майдану? Ні, може буде. Але за цей час всі ті, хто мав би відповісти, пішли, сховалися або врятувалися. Інші, як Крисін, нормально собі "петляють" в судах і з нашою "доблесною" прокуратурою. І де покарання людини, на руках якої кров? Тоді що вже казати про решту?
При цій владі справедливість доведена не буде", - каже Леонід Швець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кернес побачив у Порошенкові лідера
Геннадію Кернесу інкримінували викрадення активістів у Харкові.
25 січня 2014 року невідомі напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану. У той самий день депутат Харківської облради Іван Варченко, ВО "Батьківщина", заявив про викрадення двох активістів - Олександра Кутяніна та Сергія Ряполова "після того, як вони знімали номери автомобілів "друзів Кернеса" біля готелю "Національ".
Генеральна прокуратура передала в суд обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо мера та 2 його охоронців.
10 серпня Київський районний суд міста Полтави закрив справу проти Кернеса.
Коментарі
2